Андрусяк Іван | Письменники
Письменник, автор поетичних і прозових творів для дітей, перекладач, у минулому – головний редактор «Фонтану казок», дитячої редакції видавництва «Наш Формат». На початку 2023 року очолив редакції художньої літератури для дітей у видавництві «Навчальна книга – Богдан». Народився 28 грудня 1968 року в селі Вербовець Косівського району Івано-Франківської області. Закінчив філологічний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту ім. В.С. Стефаника. Живе в Березані під Києвом.
В українську літературу ввійшов на початку 1990-х у складі літературного угруповання «Нова деґенерація» (разом із письменниками Степаном Процюком та Іваном Ципердюком). Від 2000-го активно виступає як літературний критик.
Лауреат літературних премій видавництва «Смолоскип» (1995), «Благовіст» (1996), імені Бориса Нечерди (2002), журналу «Кур’єр Кривбасу» (2007), Корнейчуковської премії (2016), «ЛітАкцент року 2017», поет року за версією «Топу БараБуки 2017». У 2018 році за збірку віршованих казок «Зайчикова книжечка» і повість-казку «Третій сніг» отримав премію імені Лесі Українки. Член Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу. Учасник численних антологій і поетичних фестивалів. Тексти перекладено англійською, німецькою, польською та вірменською, португальською, білоруською, словацькою та іншими мовами.
Автор численних поетичних збірок і трьох збірок есеїв для дорослих читачів, низки перекладів із російської та англійської мов. Нині відомий насамперед як дитячий письменник. Любить розповідати, буцімто писати почав тоді, як народилася молодша донька Стефа. Автор популярних повістей для сімейного читання («Стефа і її Чакалка», «Кабан дикий – хвіст великий», «Хто боїться зайчиків?»), дотепних віршиків для найменших, що здебільшого побачили світ у видавництвах «Грані-Т» і «Фонтан казок». Книжка «Вісім днів із життя Бурундука» в ілюструванні Ганни Осадко потрапила до короткого списку «Дитячої Книги року BBC 2012» та до щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі круки 2013».
Читайте також інтерв’ю: Формувати в дитини критичне мислення
Бібліографія автора – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»