Канадійська діаспора передала в Україну 2000 електронних книжок


Канадійська компанія «Kobo» та українські організації Канади готові передати пораненим бійцям у шпиталях України та дітям-сиротам у дитячих будинках електронні книгочиталки «Kobo Touch». Загальна ринкова вартість 2000 книгочиталок, безплатно переданих Україні, складає приблизно 100 тисяч доларів.

Один із працівників компанії «Kobo» в Торонто ініціював подарунок у 2000 електронних книгочиталок для дітей-сиріт. Канадійські організації (Euromaidan Canada Committee, Ukrainian Canadian Congress Toronto Branch, and Canada Ukraine Foundation) забезпечили необхідні документи для гуманітарного вантажу й оплатили доставку в Україну. Волонтери з комітету Евромайдан Канадa (Антоніна Кумка та Олександр Романко) домовилися з мером Чернівців Олексієм Каспруком про забезпечення доставки з Європи, розмитнення та прийом вантажу. Кластер інформаційних технологій міста Суми взяв на себе перевірку книгочиталок і збір бібліотеки електронних книжок. Громадські організації в Чернівцях і Сумах візьмуться за координацію розповсюдження книгочиталок у госпіталі.

Втім, волонтери й досі не отримали дозволу від Міністерства соціальної політики України на ввіз гуманітарного вантажу.

«Цей проект – приклад того, що потрібно нестандартно мислити й шукати приховані можливості для допомоги Україні та інвестування в неї, – зазначають волонтери. – Проект має на меті не тільки непрямі інвестиції в Україну…, але й сприяння розвитку активної частини населення України через доступ на книгочиталках до бібліотеки художньої, документальної і технічної літератури. Як відомо, читання сприяє розвитку критичного миcлення й виникненню нових ідей. Головне – ми хочемо щоб наші бійці, діти, всі люди зрозуміли, що українці Канади підтримують їх і готові допомагати будувати мирну й розвинену Україну».

Як повідомив БараБуці один із волонтерів проекту, наразі немає ніяких домовленостей із українськими видавництвами щодо передачі безплатних електронних варіантів книжок для книгочиталок. БараБука звертається до небайдужих видавців із проханням допомогти українським діткам із наповненням електронної бібліотеки.

Джерело: БараБука.

Читайте також: Читачам Донбасу – безплатні книжки

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар