Карп’юк Василь | Письменники


Поет, прозаїк та видавець. Народився і виріс у селі Брустури, що на Гуцульщині (Івано-Франківська обл.). Нині мешкає в Києві.

Освіту здобув у Прикарпатському національному університет ім. В. Стефаника.

«Писати почав в одинадцять років. Якось повертався зі школи й написав вірш про журавлів, які відлітали в теплі краї. Відтоді й почалося», – каже Василь.

У 2010 році побачила світ перша книжка «Мотлох», до якої увійшли вибрані вірші та оповідання. 2011 року – збірка віршів «Brustury» а 2017-го – «Глінтвейн дорогою на Говерлу». У 2016 році була видана книжка есеїстики «Ще літо, але вже все зрозуміло».

У 2014-му вийшла книжка віршів для дітей «За руку з черепахою». А 2020 року автор видав першу дитячу пригодницьку книжку із карпатського міфологічного циклу «Олекса Довбуш. Таємниця Сили».

Лауреат літературної премії «Смолоскип» та міжнародної українсько-німецької премії ім. О. Гончара. Книжка «Brustury» відзначена івано-франківською міською премією ім. Івана Франка та Літературною премією «Князь роси» імені Тараса Мельничука. Книжка «Олекса Довбуш. Таємниця Сили» потрапила в короткий список рейтингу «Книжка року 2020» та до списку найкращих книжок 2020 року за версією ПЕН.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: