Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. А. П. Гайдара


Коли точно було засновано бібліотеку – невідомо. Але відомо, що на початку 20-х років ХХ століття в Єлисаветграді працювала міська дитяча бібліотека. Вона ж і набула статусу обласної, коли 1939 року на карті з’явилася Кіровоградська область. Та вже невдовзі, через події Другої світової війни, у роботі бібліотеки настала майже п’ятирічна перерва. 1946 року книгозбірня поселилася в колишньому палаці піонерів. На той час кількість читачів сягала тисячі, а бібліотечний фонд налічував понад 5 тисяч примірників. 1958 року бібліотека переїхала в нове, спеціально для неї побудоване приміщення (нині – пам’ятка архітектури), де розташовується й досі. Того ж року бібліотеці присвоїли ім’я дитячого письменника А. П. Гайдара.

Від 2007 року в бібліотеці працює безкоштовна Інтернет-зала. Оновити її устаткування бібліотеці вдалося 2013 року, завдяки перемозі в конкурсі проектів від програми «Бібліоміст» (заклад одержав 9 нових комп’ютерів, обладнаних навушниками та веб-камерами).

При книгозбірні діє бібліотечна міні-школа «Вулик», де малят знайомлять із комп’ютерною грамотністю, читають їм уголос книжки, проводять різні «креатив-майстерки». Головними героями міні-школи є ростові ляльки, із якими дітлахи не лише бавляться, а й вчаться спілкуватися.

Фахівці книгозбірні ведуть блоґи: для менших читачів – «Сімейний агент Бджілка Даринка запрошує на гостини» та «Biblioport» для підлітків. Свій блоґ має і бібліотечна студія «Арт-світ», яка діє при книгозбірні. Окрім неї, працює творча майстерня «Талановиті пальчики». А 2014 року розпочав свою роботу новий підлітковий клуб «Уроки Мері Поппінс».

Нині фонд налічує 170 тисяч примірників. Щороку бібліотека обслуговує понад 12 тисяч читачів.

Адреса: 25006, Кіровоград, вул. Шевченка, 5/22.

Тел.: (0522) 22-45-85

E-mail: odbgaydar@shtorm.com, metodgaydar@mail.ru

Сайт: www.librarychl.kr.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: