«Книга року BBC» оголосила переможців 2018 року


«ВВС News Україна» оголосила переможців премії «Книга року ВВС-2018», представленої в партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Переможцем у номінації «Дитяча книга року ВВС-2018» журі обрало книжку Сашка Дерманського «Мері». У «дорослій» номінації переміг роман Юрія Андруховича «Коханці юстиції», а серед есеїстики 2018 року найкращою визнали збірку Андрія Бондаря «Церебро», повідомляє «BBC Україна».

Читайте також: «Топ БараБуки»: переможці 2018 року

Юрій Андрухович, Сашко Дерманський та Андрій Бондар отримають винагороду 1000 фунтів у гривневому еквіваленті кожен.

«Востаннє мене так трусило кілька місяців тому, коли наша нова поліція попросила вийти з машини і вивернути кишені», – сказав Сашко Дерманський після того, як назвали його ім’я.

До списку фіналістів премії також увійшли такі твори:

Андрій Бачинський. Ватага веселих волоцюг. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2018.
Сергій КуцанЗюзя. – Київ: Фонтан казок, 2018.
Таня МалярчукMox nox. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2018.
Анастасія НікулінаЗграя. – Харків: Віват, 2018.

Керуючий директор ЄБРР із внутрішніх і зовнішніх зв’язків Джонатан Чарльз зазначив: «Ми раді, що цьогорічна дитяча книга-переможець – про командну роботу, любов і надію. Сучасна казка “Мері” Сашка Дерманського розповідає нам, як справжня дружба – навіть із конем чи водяним демоном – і справжня мужність можуть допомогти нам стати тим, ким ми завжди мали бути, і відновити наш вкрадений голос».

До журі конкурсу «Книга Року ВВС» входять: Віра Агеєва, професор, Національний університет «Києво-Могилянська академія»; Ольга Герасим’юк, журналістка, член Нацради з питань телебачення і радіомовлення; Віталій Жежера, письменник, журналіст (тільки в дорослій номінації); Тарас Лютий, філософ, письменник; Світлана Пиркало, радник з питань культури ЄБРР (тільки у дитячій номінації); Марта Шокало, випусковий редактор «ВВС Україна».

Джерело: bbc.com.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар