«Книги, що говорять»: підтримаймо аудіокнижки українською


БараБука не може стояти осторонь, коли важлива й потрібна книжкова ініціатива потребує підтримки. На платформі спільно кошту «Велика Ідея» триває збір коштів для проєкту «Книги, що говорять», у рамках якого волонтери озвучують і записують сучасні українські дитячі книжки. Аудіокниги в першу чергу направляються в бібліотеки для незрячих дітей, однак усі записи доступні в інтернеті – тож сучасну книжку українською може тепер прослухати кожен.

Усі кошти на закупівлю та оформлення дисків зібрано завдяки пожертвуванням небайдужих людей. Та оскільки шкільну програму Міністерством освіти нещодавно було оновлено, з’явилося багато сучасних творів, які необхідно озвучувати додатково. До повної суми, яка потрібна на втілення проєкту «Книги, що говорять», залишилося зібрати 13 тисяч гривень, підтримати аудіокнижки українською можна тут.

«Ми не лише популяризуємо літературу як мистецтво в Україні, а й допомагаємо незрячим школярам освоювати шкільну програму української та зарубіжної літератури, яка кожного року змінюються, – зазначають у команді проєкту. – Реальність така, що держава не забезпечує в достатній кількості спеціалізовані заклади необхідними аудіокнигами (йдеться як про школи-інтернати, так і про спеціалізовані бібліотеки)».

Усі аудіокниги, озвучені та оформлені в рамках проєкту, одразу публікують у загальний доступ, також їх можна прослухати на каналі в ютубі #Книгищоговорять (який має вже більше 24000 фоловерів)».

Проєкт «Книги, що говорять» стартував 7 листопада 2015 року як волонтерська ініціатива. За цей період команда проєкту озвучила більше 150 творів українських та зарубіжних авторів. Особливу увагу приділяють озвученню сучасної української літератури шкільної програми. Отак, можна прослухати твори Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі» та Марини Павленко «Русалонька із 7-в, або Прокляття роду Кулаківських». Ці шкільні бестселери переглянуло понад 150 тисяч користувачів.

Упродовж чотирьох років на заклик узяти участь в озвучуванні творів відгукнулося понад 4000 осіб.

Деякі сучасні українські письменники, серед яких Оксана Кротюк, Галина Малик, Сашко Дерманський, Іван Малкович, Григорій Фалькович, Зірка Мензатюк, Марина Павленко, Сергій Пантюк і Катерина Єгорушкіна, озвучили власні твори з Хрестоматій 1-2 та 3-4 класів.

Серед відомих волонтерів, які озвучили казки з Хрестоматії, є зіркові актори й телеведучі: Ольга Сумська, Владислав Никитюк, Анастасія Зюркалова, Катерина Кістень, Анна Кошмал, Наталя Мосейчук, Анна Безулик, також долучилися «голосами» співак Валерій Харчишин та комедівумен Олена Кравець.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: