Книжка про кротів – у «Білих круках»


Дитяча повість «Хто зробить сніг» Тараса Прохаська та Мар’яни Прохасько потрапила до одного з найпрестижніших світових каталогів дитячих книг – «Білі круки 2014» (The White Ravens). Про це повідомляє прес-служба «Видавництва Старого Лева».

Міжнародний каталог «Білі круки» (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу, який виходить щорічно з 1996 року. Фахівці обирають найкращі з книжок, що надходять з усього світу до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки (International Youth Library, IYL) в Мюнхені. Серед критеріїв оцінки найкращих книжок – літературний стиль і дизайн, універсальність теми, новаторські художні рішення. Каталог «Білі круки» вважають одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури, який визначає світові тенденції для критиків, видавців, продавців книги. Раніше до «Білих круків» уже потрапляли книжки в ілюструванні Володимира ГолозубоваКостя ЛавраВладислава Єрка, Сергія Савченка, поетична збірка Василя Голобородька «Віршів повна рукавичка» з ілюстраціями художниці Інги Леві, «Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки з ілюстраціями Володимира Штанка, народні казки «Рукавичка» і «Ріпка» в оригінальному оформленні творчої майстерні «Аґрафка», а також «Вісім днів із життя Бурундука» Івана Андрусяка з малюнками Ганни Осадко.

Повість «Хто зробить сніг» побачила світ у «Видавництві Старого Лева» восени 2013 року, відтоді книжка здобула кілька престижних нагород в Україні – стала переможцем конкурсу «Книга року ВВС 2013» у номінації «Дитяча Книга року ВВС», а також отримала премію «ЛітАкцент року 2013» у номінації «Поезія і проза для дітей» та посіла перше місце рейтингу «Книжка року‘2013» у номінації «Дитяче свято».

«Тут є місце для спостережень за життям і насолоди від нього, неспішного споглядання довколишньої краси, для літніх пікніків і гарячого какао в кав’ярні у студену пору року. Є місце радості від річки, танцю пожовклого листя і першого снігу, а для наймолодших кротенят-двійняток Муркавки і Повза – це най-найперший сніг у житті, а тому – майже фантастична подія», – пише про книжку Тараса і Мар’яни Прохаськів рецензент БараБуки Наталка Малетич.

Нагадаємо, що цього року «Видавництві Старого Лева» опублікувало продовження кротячої саги «Куди зникло море».

Джерело: БараБука.

Читайте також про успіхи української дитячої книжки на світовому ринку:

Перші кроки у світ

Як потрапити на світовий ринок: секрети «ВСЛ»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар