Книжки в мандрах Україною


У Києві почали створювати дитячу мандрівну бібліотеку українських книжок. На заклик Наталії Жеваго, засновниці «Культурного проекту», відгукнулося багато тих, хто давно плекав мрію про бібліотеку на колесах. На сьогодні серед книголюбів-організаторів, окрім БараБуки, – випускники Києво-Могилянської бізнес-школи, відома своїм меценатством у сфері культури компанія «Мрія Агрохолдинг» в особі генеральної директорки Владислави Рутицької, кураторка книжкових проектів Саша Сметаненко, організаторка фестивалів і культурних проектів Світлана Сом, архітекторка й ілюстраторка Олена Васик, літклуб «Букмоль», автор блоґу про книжки «Іmpressions of reading» Тимур Демчук та багато інших.

Схожі проекти діяли в багатьох країнах, зокрема в Японії, Росії, Новій Зеландії, Швеції. Торік київськими дорогами певний час їздив «Літературний автобус», у якому подорожували поети, читаючи пасажирам під музичний супровід власні тексти й твори українських класиків.

Проект українських дитячих книжок на колесах планується масштабнішим і територіально, і функціонально. Їздитимуть у бусику до дітлахів та їхніх батьків не лише найкращі дитячі книжки українських авторів, а й волонтери, які читатимуть діткам, спілкуватимуться з батьками, вчителями й бібліотекарями.

Маршрут автобуса з книжками має охопити всі регіони України, до того ж, насамперед ті села та містечка, де з доступом до книжок великі проблеми. За словами Наталі Жеваго, їздити там, «де активно діють місцеві бібліотеки, де до автобуса прийде багато відвідувачів, не є головною метою. Важливо приїхати туди, де є нагальна потреба залучити дітлахів до читання, навіть якщо їх буде всього троє…».

Перші маршрути буде опановано вже цього літа, тож організатори запрошують зголошуватися в мандри охочих-книголюбів та любителів поспілкуватися з дітьми. Наразі оголошено збір книжок для формування бібліотеки. А в День захисту дітей у Києві відбудеться письменницька акція для збору коштів на закупівлю нових видань. Шукайте оновлювані дати й місця на БараБуці найближчими днями.

По детальну інформацію звертайтеся у групу «Дитячі книжки на колесах» у Фейсбуці або читайте на сайті booksonwheels.com.ua.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар