«Книжкові» лавки Лондона


У Лондоні встановили півсотні кольорових лавок, оформлених у стилі класичних дитячих книжок. Літературні герої класичних книжок – від Пітера Пена до Шерлока Холмса, Джеймса Бонда, Мері Поппінс та Ерклюля Пуаро – з’явилися на яскравих лавках по всій столиці Великобританії. Таким чином як туристам, так і лондонцям пропонують прогулятися «літературними шляхами» й пригадати стару-добру класику.

Як повідомляє BBC, ідею просувати читання таким шляхом висунув британський Національний фонд читання (National Literacy Trust). Дизайн лавок розробляли відомі британські художники й письменники. «Сподіваюся, книжки про місто нагадають жителям міста, яка це радість – читати», – зазначила учасниця проекту, дитяча письменниця Крессіда Ковелл (Cressida Cowell), яка сама ілюструє свої книжки. Авторка розмалювала лавку за мотивами своєї книжки «Як приручити дракона» (How to Train Your Dragon).

На початку жовтня 2014-го лавки продадуть на аукціоні, а всі кошти від продажу спрямують на боротьбу з проблемами неписьменності у Великобританії.

Нагадаємо, що в Києві також є лавки, призначені спеціально для читання. Отак, у парку імені Т. Шевченка з-поміж інших розмальованих лавок можна знайти й лавки з мотивами книжок. Також, як писала раніше БараБука, там-таки з’явилися нові вуличні бібліотеки, тож навіть той, хто забув узяти книжку з дому, зможе втішити себе читанням на свіжому повітрі.

Джерело: BBC.

Читайте також: Книгарня «Чуланчик» оселилася у трамваї

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар