Кого підтримає «Українська книга» у 2015 році


Колегія Держкомтелерадіо ухвалила перелік книжкових видань, передбачених до випуску за програмою «Українська книга» на 2015 рік. Як повідомляє сайт Держкомтелерадіо, до переліку увійшли книжки, приурочені до загальнодержавних заходів та ювілеїв відомих державних діячів, письменників, композиторів, художників на виконання актів Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, для задоволення читацького попиту провідних бібліотек України та ін.

Цього року, згідно з державним бюджетом України, на випуск книжкової продукції за бюджетною програмою «Українська книга» передбачено видатки в сумі 15 500,0 тис. грн. Цю суму планують розподілити між 94 пропозиціями від 46 видавництв та видавничих організацій України.

На державну допомогу в першу чергу можуть розраховувати видання до 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну, до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, до 90-річчя від дня народження Олеся Гончара, а також присвячені 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років.

Також до переліку видань, що їх мають видати у 2015 році за програмою «Українська книга», увійшли книжки, присвячені вшануванню пам’яті героїв Небесної Сотні, а також ті, що аналізують події суспільно-політичного життя країни. Це, зокрема, книга-реквієм «Небесна сотня», збірка унікальних документів із архівних сховищ Національного музею історії України «Україна – європейська країна», робота відомого філософа і теоретика культури Мирослава Поповича «Кровавый век», у якій зображено історію європейської цивілізації ХХ століття, книжка «Крокуємо до європейського інформаційно-телекомунікаційного простору», присвячена питанням входження України до європейського інформаційно-телекомунікаційного простору, робота доктора філософських наук Л.О. Филиповича «Майдан і церква», у якій вміщено моніторинг подій зими 2013–2014 рр. та інші.

У списку видань для дітей та юнацтва є насамперед твори класиків української та світової літератури, різноманітні збірки казок видавництва «Мамине сонечко», а також книжки сучасних письменників Наталі Тисовської, «Хрангели» Ніки Ініної,  «Бісова душа, або Заклятий скарб» Володимира Арєнєва, вірші Галини Кирпи, оповідання Тетяни Винник і Зірки Мензатюк, ігри в упорядкуванні Ігоря Січовика тощо.

БараБука за матеріалами comin.kmu.gov.ua.

Читайте також: Президентська «книжка року» оголосила переможців

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар