11+

Комічно-космічний комікс

Юлія Підмогильна

Аня ХРОМОВА. Космічні агенти проти Сирного Монстра / Ілюстрації: Марина ШУТУРМА. – Харків: Ранок, 2019. – 56 с.
Уподобань: 5

Коли Землю хочуть захопити космічні прибульці, всі повинні об’єднатися й дати гідну відсіч позапланетним монстрам. Бо тільки так у людства буде шанс зберегти планету й усе живе на ній. А допоки загроза є чисто теоретичною, на Землі працюють досвідчені космічні агенти. Вони не ходять у костюмах, як «Люди в чорному», вони не мають спеціальних захисних оболонок, як мешканці всесвіту Марвел, але вони є справдешніми героями – хай навіть із учнівськими рюкзаками на плечах.

«Йотан Йотог упевнений, що батьки — це високотехнологічні андроїди, приставлені до нього задля безпеки. Вони незле справляються.
У тата є програми “приготувати смачний бутерброд до школи” і “кататись разом на великах”. А у мами — “читати вголос книжки” і “цілувати на ніч”»

Знайомтеся: Вітя Малюченюк – учень другого класу звичайної української школи. А ще він Йотан Йотог – космічний агент, захисник Землі та досвідчений розвідник. І саме йому довірила місію з порятунку нашої планети Аня Хромова – українська письменниця, яка написала про Йотана комічну… ой, вибачте… космічну повість. А намалювала цю повість… (чи краще говорити графічний роман? А може, повість-комікс?) Словом, ілюструвала книжку «Космічні агенти проти Сирного Монстра» художниця Марина Шутурма.

Саме в незвичному форматі повісті-коміксу постає перед нами текст Ані Хромової. А це саме те, що понад усе люблять молодші школярі. (І мені здається, знайдеться чимало людей – як малих, так і великих, які залюбки читають книжки, де багато картинок.)

Отже, повернімося до нашого героя. Йотан Йотог працює під прикриттям. Як ви зрозуміли, це образ другокласника Віті Мальченюка. Йотан готує плацдарм для висадки прибульців. Але не переживайте, це абсолютно позитивні, добрі та мирні створіння. У космічного агента є лазерний пістолет, таємний цифровий сканер, замаскована під самокат реактивна капсула, зв’язковий Дурдель – продавець сосисок, а ще високотехнологічні батьки-андроїди, що поводяться ну геть як нормальні батьки.

Ілюстрації: Марина Шутурма

Одного дня Йотан Йотог отримує чергове завдання і з усіх сил намагається виконати настанови керівництва. Але на заваді стають… домашка й невивчені уроки. Отже, місію провалено, і над Землею нависає страшенна небезпека – прибуття жахливого Сирного Монстра.

А далі Аня Хромова розповідає про перипетії та труднощі роботи космічного агента, про пошук однодумців і надійних партнерів, про бої, спецоперації, розгадування загадок і віднайдення відповідей на непрості земні та космічні питання. І все це з гумором та іронією, з тонко підміченими деталями та авантюрно закрученим сюжетом.

Як уже зазначалося, «Космічні агенти проти Сирного Монстра» – це не просто повість. Це повість-комікс. Крім суто ілюстрацій, художниця Марина Шутурма графічно зобразила придумані авторкою схеми, плани, інструкції… Особливо кумедними є внутрішні комікси, які описують додаткові епізоди.

Єдине, що викликає певне незадоволення та претензію в мене як у читачки, – це обсяг. Адже хочеться знайомитися з новими пригодами та місіями команди космічних агентів. Тому з нетерпінням чекатиму нових історій. Чесно кажучи, я й сама б не проти стати космічною агенткою. Треба запитати в авторки, коли буде наступний відбір.

Купити книжку можна тут.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар