Конкурс рецензій «Дитина, війна, переселення»


Редакція вебблогу «Мислення через історії: огляд Філософії для дітей у дитячій літературі» (Thinking in Stories: Reviewing Philosophy in Children’s Literature) з Інституту розвитку філософії для дітей (Institute for the Advancement of Philosophy for Children (IAPC) у Державному університеті Монтклер (Montclair State University) оголошує конкурс рецензій на дитячі та підліткові книжки за темою «Дитина, війна, переселення».

Автор/ка рецензії, що переможе, отримає винагороду 200 доларів США. Ще п’ять номінацій на приз 100 доларів США будуть надані за наступні в рейтингу рецензії. Усі відзначені рецензії будуть опубліковані у вебблозі. Рецензувати можна книжки, написані будь-якими мовами, проте подана на конкурс рецензія має бути англійською мовою.


Умови участі в конкурсі:


Організатори розглядатимуть рецензії на книжки в жанрі дитячої та підліткової літератури, що можуть допомогти в осмисленні ситуації війни і біженця, допомогти вибудувати життєстійкість.

Терміни подання: Остаточна дата подання (до організаторів конкурсу на електронну адресу iapc@montclair.edu): 1 травня 2022.

Оголошення переможців: 31 травня 2022.

Обсяг рецензії: 700—1000 слів.

Оформлення: Подані рецензії мають відповідати настановам блогу Thinking in Stories Guidelines


Критерії оцінювання:


1. Релевантність самої книжки темі «Дитина, війна, переселення» – наскільки книжка може дати можливість дітям осмислити їхні переживання і підтримати їх дух і добрі настанови;

2. Якість філософського аналізу книжки – як книжка допомагає розумінню і можливістю впоратися зі складною ситуацією, прямо чи непрямо;

3. Стиль письма – наскільки майстерно в рецензії представлена книжка як можливість заохочення мислення молодих людей у часи кризи.


Примітка: Оскільки проєкт має на меті зібрати бібліографію книжок, які можуть бути використані в майбутньому, вибір (вибір зі списку) самої книжки має значення як аргумент для написання рецензії. Судді конкурсу будуть, наскільки це можливо, звертатися до самої книжки, яка представлена в рецензії. Оскільки головні судді мають обмежені лінгвістичні навички (окрім англійської мови), англомовні книжки матимуть перевагу під час оцінювання.


Права участі: Немає жодних обмежень, особи будь-якого віку та освіти мають право подати рецензію.

Книжки, які будуть розглядатися в рецензії, можуть бути різних жанрів: книжки-картинки, романи, повісті, література для підлітків і молоді, нехудожня література, графічна проза, документальна література. Учасники конкурсу мають перевірити, чи подана книжка не була вже представлена у блозі «Мислення через історії» чи на інших сайтах, які присвячені філософії у дитячі літературі: Philosophy and Children’s Literature (Центру філософії для дітей Вашингтонського університету) і Teaching Children Philosophy (Інститут етики Пріндла в Університеті ДюПаув).

Якщо Ви бажаєте взяти участь у конкурсі, але потребуєте допомоги з перекладом рецензії англійською мовою, надсилайте вашу рецензію на адресу info@barabooka.com.ua до 27.04.2022. Найкращі рецензії на книжки українських авторів також будуть опубліковані на сайті Простору української дитячої книжки БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар