Корнейчуковська премія


Щорічний конкурс на найкращі твори для дітей запровадили 2013 року Одеська обласна рада та громадська організація «Агентство регіонального розвитку». Вручення премії в рамках Одеського Корнейчуковського фестивалю дитячої літератури організатори запланували як головну подію Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зелена хвиля». 2013 року відбувся перший фестиваль, а виставка відсвяткувала 17-річчя.

У Конкурсі беруть участь раніше не публіковані твори прозаїків та поетів України українською та російською мовами. Термін прийому авторських робіт – від 15 лютого до 1 червня. Конкурс має чотири номінації: 1) проза для дітей молодшого віку (текст не повинен перевищувати 160 тис. зн.); 2) проза для дітей старшого віку та юнацтва (до 240 тис. зн.); поезія для дітей (до 1 000 рядків); драматургія для дітей (до 2 500 рядків). Участь у конкурсі платна.

Переможців у кожній номінації нагороджують грошовими преміями: перше місце – 10 тисяч грн.; друге місце – 5 тисяч грн.; третє місце – 3 тисячі грн.

Найкращі твори організатори Конкурсу обіцяють видати у спеціальному альманасі.

Журі затверджується щорічно. У 2013 році до нього, крім низки місцевих чиновників і творчої інтелігенції, ввійшли відомі письменниця й видавець Мар’яна Савка, журналіст і поет Станіслав Бондаренко (який чомусь також отримав першу премію в номінації «поезія») та головний редактор журналу «Радуга» Юрій Ковальський.

Усього на перший конкурс надійшло 370 заявок, серед переможців є декілька відомих сучасній українській дитячій літературі імен із-поза Одеси. Другу премію за прозу для молодших отримав Юрій Нікітінський (казка «Дом дворников»). Лауреатами стали також Оксана Радушинська (проза) та Олександр Гаврош (драматургія).

З умовами можна ознайомитися на сайті Корнейчуковського фестивалю.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: