Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (0+)

Автор: БараБука


Тепла пора завершується, а разом із ним відпустки і затишшя для видавців. Уже друкуються новинки під Форум Видавців і готуються книжкові презентації, тож саме час озирнутися і поглянути, чи всі арсенальні новинки прочитано й відрефлексовано.

БараБука пропонує список весняно-літніх книжок-новинок, які варто встигнути прочитати, доки не розпочався новий видавничий сезон.

Для зручності ми поділили книжки за віком. Перша порція – для наймолодших читачів категорії 0+.

0+

Оксана Була. Туконі – мешканець лісу (ВСЛ)

Лісові духи туконі, що вперше з’явилися на книжкових сторінках у виданнях «Зубр шукає гніздо» та «Ведмідь не хоче спати», стають головними героями цієї книжки про дружбу та підтримку. Ніжна казка Оксани Були нагадає, що в природі відбуваються свої драматичні події, але сила дружби здатна творити дива.

Галина Крук. Раз овечка, два овечка. Іл. Ольга Барабах (Віват)

Яскраві і веселі віршики Галини Крук навчать малечу лічити овечок, осликів і навіть пятиніжок. Тексти містять ігрові елементи, які допоможуть у вимовлянні «складних» звуків, як то «ж» та «р». Розбишацькі й водночас дуже ніжні ілюстрації Олі Барабах додають ще більше фану і літнього настрою.

Оксана Кротюк, Інна Руда. Михлик їде на море (Каламар)

Книжка пропонує читачам моделі поведінки і правила безпечного поводження на відпочинку: на морі і в лісі. Авторки прописали і промалювали ключові моменти, на які варто звертати увагу дитини на відпочинку, до і після нього, щоб дитина почувалася добре й радісно. Ідея створити корисну серію про розумне ставлення до себе і свого здоров’я належить лікарці Тетяні Святенко. Намалювала ніжні і зрозумілі найменшим читачам ілюстрації талановита художниця Інна Руда, а написала прості і важливі тексти знана письменниця Оксана Кротюк.

Світлана Гриб. Мій віммельдень (Артбукс)

Цей яскравий вімельбух Світлани Гриб не лише розважить, а й змусить замислитися про важливі буденності: шкідливі й корисні звички, харчування і важливість сортування сміття, про прибирання за цуциком і дотримання правил дорожнього руху.

Світлана Дідух-Романенко, Жанна Мендель. Міняймося хвостами (Mamino)

Невеличка книжка-картонка з віршами-загадками про різноманітних тварин, а точніше про їхні хвости, поєднує в собі розважальну і навчальну функцію. Кожна сторінка видання поділена навпіл, тож малючки можуть міксувати зображення, гратися і вигадувати нових фантастичних тварин.

Світлана Дідух-Романенко, Жанна Мендель. Впізнай мене (Mamino)

Книжка-картонка зроблена за принципом «міксуй і вивчай» допоможе малючкам весело і швидко познайомитися з дикими і свійськими тваринами. Гортаючи половинки сторінок, можна легко запам’ятати вірші-загадки і навигадувати нових фантастичних тварин, міксуючи частинки мордочок.

Катерина Перконос, Альона Ястремська. Абетка барвистих вигуків (Mamino)

Нова абетка видавництва «Маміно» містить 33 барвисті персонажки, кожна з яких щось вигукує (завважмо, що видавці врахували побажання читачок щодо попередньої абетки й зробили ЦІЛУ абетку з персонажками!). Вони дивуються, радіють, засмучуються і сердяться. Емоцій їм стало на цілу абетку! Книжка-картонка зроблена за принципом «міксуй і вивчай», тож наступна складова, яку можна мішати і вивчати – це кольори. Але які ж вони незвичні! Абрикосова, гірчична, канаркова, єдинобарвна, сніжна, теракотова, небесна… Звідки узялись такі барви і як їх утворила авторка, підкажуть зображення.

Очам не вірю (ідея Катерини Сінченко, Mamino – Дух і Літера)

Ідіоми – це сталі конструкції, які прикрашають будь-яку мову, збагачують її і роблять неповторною. Звісно, вони не перекладаються дослівно і їх необхідно запам’ятовувати, інакше може виникнути непорозуміння. У цій книжці зібрано тринадцять ідіом українською та англійською мовами. Художниця Анастасія Євтушенко поєднала в одній ілюстрації обидві ідіоми (англійську й українську), завдяки чому вирази легко запам’ятовуються і стають зрозумілішими.

Улюблені вірші 3 (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)

Нарешті вийшла з друку третя порція добірної поезії від вітчизняних та іноземних поетів, серед яких Григорій Фалькович, Ліна Костенко, Ірина Жиленко, Леонід Глібов, Павло Тичина, Галина Малик, Клод Руа та інші. Ілюстрували вірші визнані художники: Кость Лавро, Катерина Штанко, Грася Олійко, Ростислав Попський та інші. Третій том є завершальним у цій серії і найбільший за кількістю віршів.

Надія Кушнір / Надьожна. Зуб (КнигаренькаЛА «BaraBooka»)

Книжка-картинка Надії Кушнір про зуб мудрості, який шукав своє місце і призначення, напередодні «Книжкового Арсеналу» заслужено перемогла в конкурсі читацьких симпатій. Чому? Авторка просто і цікаво змогла донести наймолодшим читачам важливу тему сродної праці, віри у власні сили і прагнення до самореалізації.

Читайте також про новинки для дошкільнят (вік 4+) та 7+.

Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (11+)

Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (15+)

Далі буде…

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар