Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (11+)

Автор: БараБука


Якщо у вас удома є молодші підлітки, погортайте з ними цю добірку книжкових новинок весни-літа 2018 року: БараБука вибрала най-най! Нижче ви знайдете постапокаліптичне й традиційне фентезі, дуже страшну казку й реалістичну повість про Крим.

Про книжки на вік 0+, 4+ та 7+ читайте в попередніх добірках.

11+

Таня Малярчук. Мох nох (ВСЛ)

Це перша повість Тані Малярчук для молодших підлітків про постапокаліптичну Землю, на якій не лишилося людей, натомість зародилась нова цивілізація – рукокрилі. Авторка змальовує нове суспільство з його нормами і правилами на тлі роздумів про глобальні проблеми і катастрофи.Читачам будуть близькі і зрозумілі конфлікти, з якими стикається головна героїня, як то дружба, суперництво, булінг і закоханість. Окрім того, повість змушує замислитися не лише над днем сьогоднішнім, а й над майбутнім та екологічним лихом, яке загрожує майбутньому людства.

Ілюстрації: Катя Слонова.

Марина Макущенко. Темний бік будинку (ВСЛ)

Книжка «Темний бік будинку» Марини Макущенко – одна з кількох дебютних книжок серії «ВСЛ» «Наше фентезі». Це міська повість, межі якої досить чітко визначені географією центральних вулиць Києва. Дія повісті крутиться довкола старовинних київських будинків, яким загрожує небезпека знищення.

З точністю до кількасот метрів авторка описує відстані від Замку Барона до Жовтневого палацу чи Шоколадного будиночка, формуючи белетризований путівник архітектурними пам’ятками столиці. А підтримують і вселяють життя у ці пам’ятки, звичайно ж, домовики. І треба сказати, що якщо читач хоча б раз у житті здригався від незрозумілого шелестіння або шкрябання на горищі чи під підлогою, то книжка точно не залишить його байдужим.

Наталія Матолінець. Гессі (Віват)

Підлітковий фентезійний роман про 15-річну дівчину Гестію, в якому переплелися цей світ та світ давніх богів, яскраві сновидіння і химерна реальність. Дивакуватий незнайомець дарує дівчині камеру, яка виявляється чарівною і здатною робити людей щасливими. Проте не все так просто. У тексті багато алюзій на міфологію, натяків на сучасне життя й сюжетних таємниць. Авторка приділяє багато уваги темі відпускання людей, коли вони йдуть від нас в інший світ.

Анастасія Лавренішина. Дрімучий ліс (Фонтан казок)

Давненько в укрдитліті не пробували писати страшних казок! А «Дрімучий ліс» – саме така казка: моторошна, напружена, ще й побудована на моделях та архетипах традиційної казки. Ліс тут – не лише дрімучий, але й сповнений небезпек і жахіть. Є баба-яга, хоч і не зовсім традиційна. Є хатинка на курячих лапках, похід у потойбічний світ, чарівна книжка і навіть сірий вовк. Щоправда, цей персонаж дуже далеко відійшов від стереотипного уявлення про вовків. Як усяка добра казка, ця також розповідає історію дорослішання. Тільки радимо не читати її надто пізно – мало що може наснитися після такого! 😉

Ілюстрації: Надія Дойчева-Бут.

Зірка Мензатюк. Дике літо в Криму (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)

Продовження «Таємниці козацької шаблі» заносить родину Наталочки на відпочинок у кримську бухту. І хоча мама Наталочки бажала б більш цивільної відпустки, сама дівчинка радіє та передчуває пригоди. І не даремно – знайомство з місцевими мешканцями, дружба і сварки, таємничі події і детективна історія прикрасили цей кримський відпочинок, а також відкрили Наталочці та Северину невідомі їм сторінки з історії татарського та українського народів.

Читайте також про книжки для наймолодших, для дошкільнят та молодших школярів.

Далі буде…

Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (15+)

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар