Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (15+)

Автор: БараБука


Книжки для «майже дорослих», видані навесні-влітку 2018-го, дивують сміливістю – нарешті автори й авторки зважуються говорити з підлітками без загравань. У добірці БараБуки на вік 15+ – різножанрові видання: психологічна повість про дівчину-геймерку, сюжетна науково-популярна повість про біотехнології, детективи, гостросюжетна повість, фантастика й щоденник популярної героїні серіалу «#Школа».

Читайте також про новинки на вік 0+4+7+ та 11+.

15+

Тетяна Стрижевська. Де ESC з моїх халеп? (Легенда)

Головна героїня нової повісті Тетяни Стрижевської має синє волосся і любить комп’ютерні ігри. У неї нормальні стосунки з мамою і «не дуже» з вітчимом. Несподівано вона втрачає подругу, яку вважала близькою, і відкриває для себе ту, з якої насміхалася. Утім, по життю вона більше «пацанка», їй легше дружити з хлопцями… Чи це лише до того часу, як знайдеться «саме той»?

Книжка ненав’язливо показує підліткам, що не завжди варто довіряти першому враженню про людину. Що навіть ті, кому довіряєш роками, буває, зраджують. Що бувають приємні несподіванки, коли наважуєшся відкритися. І головне – що завжди варто бути собою, особливо тоді, коли хтось надто вже наполегливо хоче тебе змінити.

Аліна Штефан. Літо довжиною ДНК (Ранок)

«Літо довжиною в ДНК» – підлітковий текст про біотехнології, де науковий фактаж і пояснення складних явищ подано простими словами, через сюжет. Герої книжки добре знають біологію, навчаються з класною вчителькою біології у школі «Всесвіт», дуже хочуть поїхати до біологічної лабораторії і радіють, коли виграють ґрант на цю поїздку. Однак друзі великодушно відмовляються від поїздки задля популяризації науки серед школярів. Вони вирішують проводити курси і лекції, де зрозуміло, цікаво розказувати про складну науку – біологію.

Авторка поступово викладає такі поняття, як генна інженерія, генетично-модифіковані продукти, розповідає про сучасні технології в медицині, сільському господарстві.

Читайте більше в рецензії: Відростити мозок. Не боятися ГМО

Олена Рижко. Король даркнету (ВЦ «Академія»)

Повість-детектив: підлітки (Стефа, 16 років, Яр, 17 років) намагаються провести незалежне розслідування вбивства там, де офіційне слідство трохи… відстає. Усе просто: офіційно поліція не може звертатися по допомогу до хакерів, а двоє підлітків можуть. І це спрацьовує на користь спільної справи.

Окрім детективної лінії із убивством, погрозами й украй важливою екологічною темою, повість розкриває складнощі стосунків двох молодих людей. Торкається питань довіри до партнера, правди, сексуальності, готовності і згоди на інтим.

Олена Рижко. Знає тільки Мару (ВЦ «Академія»)

Гостросюжетна повість Олени Рижко цього разу – про міські підземелля і небезпеки, що з ними пов’язані. П’ятеро підлітків, які хочуть гострих відчуттів і не надто надійний провідник, погана погода – це все дуже непоганий ґрунт для трилера.

Блукаючи підземеллями, герої знайомляться ближче і відкривають для себе одне одного. Нерви пораненого Сержа лоскочуть думки про смерть і секс із дівчиною, з якою лише вчора познайомився. Кого ж із двох симпатичних їй хлопців вибере Мару – питання, яке мучитиме читачів і після того, як дочитається остання сторінка.

Ольга Лілік. Чорний дощ (ВЦ «Академія»)

Видавничий центр «Академія» у своїй серії для підлітків укотре відкриває нове письменницьке ім’я. «Чорний дощ» – зворушлива любовна історія із несподіваним фіналом. Підліток, який закохався у старшу жінку «з багажем» у душі. Любовні терзання, ревнощі, зрада і фатум роблять цю історію такою, яку неможливо не дочитати.

Ольга Купріян. Щоденник Лоли (#Книголав)

Сучасну підліткову книжку вже складно уявити без інтимного переживання юних персонажів. Особливо коли це щоденник однієї з найпопулярніших екранних старшокласниць – Лоли з серіалу «Школа». За мотивами першого сезону Ольга Купріян написала приквел, з якого популярна блогерка постає об’ємною, подекуди сильною та бунтівною, а подекуди – незвично беззахисною особистістю. А оскільки в серіалі у Лоли був секс, то й в записнику без нього не обійшлося.

Володимир Арєнєв. Дитя песиголовців (Видавничий дім «Києво-Могилянська академія»)

Це продовження підліткового фантастичного «серіалу» Володимира Арєнєва «Сезон кіноварі», перша книжка якого – «Порох із драконових кісток» вийшла друком три роки тому, отримавши чимало схвальних відгуків критики та ще більше затятих фанатів, які терпляче чекали на продовження. І ось воно вже у книгарнях, так само чудово оформлене Олександром Проданом, як і «Порох». У центрі уваги повісті – старшокласниця Марта на прізвисько Відьма, і страшний секрет її батька, який щойно повернувся із країни песиголовців.

Сергій Оксеник. Вбивство п’яної піонерки (ВСЛ)

Дуже тепла, глибока і блискучо написана повість про підлітковий вік покоління сучасних бабусь і дідусів – про шістдесяті роки у маленькому південноукраїнському містечку. Підійде насамперед для вдумливих читачів, які за детективним сюжетом із містичними мотивами, за автобіографічними елементами та прекрасними деталями «із тих часів» зміють відчитати усі підтексти та інтертексти і скласти їх у теплу-трагічну історію, яка стосується нашого минулого загалом і кожної родини в ньому.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар