«Крец!», або Конкурс книжкових інста-відгуків


Стартував всеукраїнський конкурс книжкових відгуків «Крец!». Організатори – Український інститут книги спільно з «Майстернею історій», літературною премією підлітків «Навиворіт» і Мистецьким фестивалем «Ї».

У рамках конкурсу підлітки з усієї України писатимуть відгуки в інстаграмі, щоби поділитися думками про незабутніх персонажів та персонажок художньої літератури.

«Розкажи про персонажа або персонажку книги, які не виходять із твоєї голови, які точно реальні, бо занадто правдоподібні, щоби бути вигаданими. Про персонажа, який тебе страшно бісить, або в якого ти закоханий. Який зробив тобі боляче. Про персонажа, яким ти хотів би бути. Якого поставиш на локскрін. Розкажи про персонажа, з яким ти знаєш весь фан-контент, і тобі все одно замало. Про персонажа, через якого ти засмучений, що не ти його придумав», – заохочують організатори конкурсу.

Участь у конкурсі можуть узяти учні 8–11 класів, підлітки 14–17 років.

Для участі слід обрати найцікавішого персонажа або персонажу та запостити в себе в інстаграм-профілі допис про нього / неї.

На фото треба відмітити @navyvorit_teen_award та @bookinstitute.ua, не забути зазначити видавців і перекладачів.

Детальні умови – на сайті УІК.

Від 1 до 13 квітня підліткове журі, яке складається з учасників премії «Навиворіт» і «Майстерні історій», обере 10 відгуків і запросить їхніх авторів і авторок із собою на Мистецький фестиваль «Ї» у Тернопіль із 7 до 9 травня. У рамках фестивалю Український інститут книги організує заходи для підлітків про критику й журналістику, сніданки з авторами.

Поради щодо написання відгуків:

  1. Не переказуй сюжет історії. Розкажи про шлях персонажа та конфлікти, у яких персонаж розкривається з неочікуваної для вас сторони.
  2. Пам’ятай, що правдоподібні персонажі – це комплексні особистості, вони мають як хороші, так і погані сторони. Не забудь розказати нам про них.
  3. Пиши винахідливо й зухвало, шукай найбільш точні слова для висловлювання.
  4. Почни текст із речення, яке б змусило нас читати далі.
  5. Коли слідуєш правилам, не забувай: усе, що не заборонено – дозволено.
  6. Здивуй нас, а головне – себе!

«Цю ініціативу створили для того, щоби підліткова література в Україні ставала якіснішою, а видавці й автори зрозуміли, що підлітки – вимогливі читачі», – зазначають організатори.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар