«Крок уперед»: побачила світ перша із запланованих книжок-білінгв


Вийшла друком перша книжка-білінгва, видана в рамках проекту «Крок уперед: глобалізуємось разом з українсько-англійськими книжками-картинками». «Скільки?» / How many? Галини Кирпи та Ольги Гаврилової – це книжка-картинка для категорії 4+, українсько-англійська білінгва. Вірш Галини Кирпи на англійську мову переклали Оксана Лущевська та Михайло Найдан.

«Проект книжки-білінгви заскочив мене зненацька, – зізнається письменниця, перекладачка Галина Кирпа. – Але, пригадую, коли Оксана Лущевська написала мені, що вони з Майклом Найданом перекладають мій вірш “Скільки?” англійською, я спершу на те не дуже зважила. У цій ситуації, коли наше українське небо прострелене до крові, все решта відступає на другий, навіть десятий план. Усі думки висотує ця підступна війна… І лиш тоді, як мені показали перші малюнки, я зрозуміла, що йдеться про книжку. Справжню книжку! Якби я вміла малювати, то напевно саме так і намалювала б».

sk

Ілюстрацію надано видавництвом

На думку художниці Ольги Гаврилової, ілюстрації до «Скільки?» / How many? – найкращі з усіх, які вона намалювала. «Цю книжку я починала робити наприкінці весни, а закінчила роботу в серпні. Не можу пригадати, щоб колись ще було таке буяння зелені, як цього літа, – ділиться художниця. – Після того, як я зробила три зелених малюнки поспіль, довелося себе просто примушувати користуватись іншими кольорами, інакше уся книжка стала б зелена. Ось тільки останню ілюстрацію, про смереку, було зроблено вже в думках про осінь – вона сама собою намалювалася теплими осінніми кольорами. Десь на середині книжки я зрозуміла, що малюю свою відпустку, якої в мене цього літа, я знала, не буде. Сама із собою жартувала: скільки в мене цього літа вихідних? Ніскільки».

Книжка побачила світ у видавництві «Братське». На переконання видавців та авторів проекту «Крок уперед…», двомовні книжки-картинки з часом зроблять свій внесок у популяризацію української культури та української дитячої книжки за кордоном.

Стежити на новинами проекту можна на сайті bilingbooks.com.

Джерело: БараБука.

Читайте також: 7 українських книжок-картинок для найменших

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар