Курков Андрій | Письменники


Письменник, журналіст, кіносценарист. Народився 1961 року в Росії. З трьох років живе в Києві. Тут він здобув освіту в Київському державному педагогічному інституті іноземних мов. Одночасно закінчив курси японської мови та Московський заочний університет культури. Здобувши вищу освіту, працював редактором у видавництві «Дніпро», випусковим редактором багатотиражки КПІ та сценаристом на кіностудії О. Довженка.

1979 року в «Рабочей газете» вийшла перша публікація Андрія Куркова, а саме гумореска. У творчому доробку автора: понад 20 книжок для дітей і дорослих, більше 20 сценаріїв художніх і документальних фільмів.

Пише Андрій Курков російською, проте 2014 року вийшла книжка для дітей і вона українською — «Маленьке левеня і львівська мишка» («Видавництво Старого Лева»). Більшість видань для дітей побачили світ у видавництві «Навчальна книга — Богдан».

Твори письменника перекладені 36 мовами світу і входять до десятки європейських бестселерів. Його називають найвідомішим сучасним українським письменником у світі та № 1 серед російськомовних письменників у Європі. Крім того, Андрій Курков відомий як есеїст та журналіст, він пише на теми культури, політики і Києва для вітчизняних ЗМІ та співпрацює із закордонними періодичними виданнями.

Від 1993 року член Спілки кінематографістів України та НСПУ. 2012 року отримав відзнаку «Золотий письменник України». Віце-президент українського ПЕН-клубу.

Читайте інтерв’ю з письменником: Діти не розбираються в політиці

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: