Львівські космовізії книгодрузів

Автор: БараБука


На львівському дитячому фестивалі Форуму видавців цьогоріч було космічно весело, космічно креативно, космічно пізнавально! Геокупол на свіжому повітрі, який був цього разу величною й водночас затишною «барабудкою» песика-читаки, чудово підкреслював атмосферу книгоподій.

У перший день фестивалю з підлітками та естетичним журналом для дітей «Harbuz» ми створювали автопортрет у техніці колажу. Учасники майстер-класу вчилися поєднувати різні текстури, стилі. Варіюючи розміри деталей, добираючи одяг, зачіски та взуття, діти змогли проявити свою індивідуальність, а також навчилися робити потрібні акценти на важливих деталях. Серед робіт були й такі особливі своєю відвертістю автопортрети, на які батькам варто було б придивитися. Деякі портрети яскраво показували дитячі занурення в передові технології чи спорт.

Таємничо й моторошно-смішно стало на «Планеті світлячків», коли БараБука читала маленьким космонавтам «13 історій у темряві» Галини Ткачук. Різнобарвні балабонові монстри, чорні-пречорні міста й будинки, прозорі дядьки та Серединожери наповнили геокупол. Начитавшись бешкетних історій, учасники форуму вигадували своїх смішно-страшних монстрів із суперсилами!

_4_5

Як і кожен на світі, БараБука має друзів. Тож доки ми читали книжку Оксани Лущевської «Бігль-старший», до нас на локацію забіг справжній бігль! Він, певно, відчув, що ми про нього книжку читаємо! Із відеозвернення письменниці книгодрузяки дізналися про справжню-справжнісіньку колекцію качок. Ілюстраторка книжки – Наталка Гайда – розказала зворушливу історію старого дідуся, який став прототипом головного героя книжки. А потім ми всі разом намалювали для нього купу різнокольорових справжніх і казкових собак. До речі, згодом відправимо малюнки дідусеві в Америку!

_6

2 червня у будці БараБуки ми разом із малими космописьменниками (адже головна тема цьогорічного Дитячого Форуму – космос!) вигадували вірші з кумедними ситуаціями, начитавшись поезій зі збірки «Тиранозавр Оленка» Олесі Мамчич. А трохи згодом перенеслися у світ таємничих пригод у «Місті тіней» Мії Марченко. Діти вигадували собі суперсили невидимості, вогню та льоду. Також у дивному засніженому місті без Різдва (а геокупол саме білий зсередини, тож діти відчували себе мов на північному полюсі) ми загадували бажання й ворожили, чи здійсняться вони, на книжці «Місто тіней».

_7

_8

БараБука змогла перетворити білий-білий купол на чорний ізсередини. Як? Читали-експерементували з «Чорною-пречорною книжкою» Кузька Кузякіна. Малювали дивні малюнки, які гнуть і видовжують зубочистки, експериментували зі звичайнісіньким папером, і це дивовижно просто виходило і в батьків, і в дітей будь-якого віку!

_9

У суботу творчий настрій накрив і письменників, і дітлахів! Зранку було запекле змагання Кузька Кузякіна й малих читако-малювак. Непідкупне журі (із батьків на чолі з БараБукою) беззаперечно віддало перемогу дітям!

Воркшоп із письменницької майстерності «Написатор» проходив за участі Тетяни Стус та Мії Марченко. Письменниці на практиці показали дітям, як будувати сюжет, а потім створили кілька історій разом із малими вигадниками про Шевченка, Президента і метеорит, про Балабонового монстра, кефір і оперу, про тиранозавра Оленку, зоомагазин і «Кобзар». Не вірите? Почитайте самі! До речі, це був найвеселіший майстер-клас!

Це були три неймовірно насичені книгодні з книгодрузяками і книгоподіями в нереально космічній атмосфері дружби, читання та позитиву! Дякуємо всій команді форумчан за чудову організацію та вже готуємося до наступної зустрічі!

_13

Книго- і барабукодрузяка Софія Челяк, програмна директорка ГО «Форум видавців»
Print Form
Подiлитись:

Додати коментар