Лауреати «Коронації слова» 2014: «дитячі» номінації


5 червня у столичному Будинку офіцерів відбулася традиційна церемонія нагородження лауреатів Міжнародного конкурсу «Коронація слова». Першу премію в номінації «Найкращий прозовий твір для дітей» і грошову винагороду в розмірі 3 тис. грн отримала молода письменниця з Полтави Олена Колінько за роман «Вітри Великого Лугу».

За словами письменниці, для якої це перший роман, книжку розраховано на підліткову аудиторію (11+). Твір «Вітри Великого Лугу» продовжує традицію «характерництва» в українській дитячій літературі, втім, як зізналася авторка, відомої трилогії Володимира Рутківського про джур вона не читала. «Це фантастичний роман, у якому поєднано міфологічні елементи та сучасність. За сюжетом донька гетьмана стає козаком-характерником, тобто чаклункою війська Запорізького, і допомагає козакам боротися проти ворогів», – розповіла «коронована» письменниця. Олена Колінько працювала над «Вітрами Великого Лугу» майже рік, до того писала тільки поетичні твори.

alex_z

Олена Колінько. Фото Алекса Заклецького

Спеціальні відзнаки в категорії прозових творів для дітей також отримали:
Ірина Хомин за твір «Ангели»;
Анна Багряна за «Читотинь»;
Ярослав Яріш за книжку «Самійло»;
Христина Іванова за «Початок»;
Анна Доломан за «Невдаху»;
Надія Репета за твори «Бузько з капустою на порозі» та «Уродини у Крокі».

Найсмішнішим у номінації було визнано твір художника Дмитра Кузьменка «Росли груші на вербі».

У номінації «П’єси для дітей» відзначено твір «Казка про казку» Віктора Мироненка.

Кіносценарій Юрія Васюка «Комарик» отримав нагороду в категорії «Кіносценарії для дітей». Нагороду сценаристу вручив письменник Василь Шкляр, який зізнався, що колись і сам намагався писати для дітей, але «зійшов із дистанції, бо дуже тяжко».

Лауреатами в номінації «Пісенна лірика для дітей» стали такі твори: «Під крилом у казки» Світлани Собалєвської, «Домовик-Домовичок» Сергія Сірого, «Зустріч у Лузі» Марії Гуменюк, «Хто загубився?» Наталії Бонь, «Абетка доброти» Марії Дяченко, «Птаха Див» Олега Чорногуза, переможцем визначено вірш Тамари Чайкіної «Жаб’яча мова».

Імена решти лауреатів дивіться тут.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар