Лауреати премії Андерсена 2020


Міжнародна рада з питань дитячої та юнацької книги (IBBY) оголосила імена переможців міжнародної премії імені Ганса Християна Андерсена 2020.

Традиційно оголошення лауреатів премії відбулося в рамках Міжнародної дитячої виставки в Болоньї, яка цього року проходить онлайн у зв’язку з епідемією Covid-19.

Читайте також: «Топ БараБуки 2019»: переможці

Премію в категорії «Ілюстрація» вручили швейцарській ілюстраторці Альбертіні Зулло (Albertine Zullo), також відомій як Альбертіна. Альбертіна народилася 1967 року, спеціалізується на ілюстрації дитячих книжок, багато з яких перекладені англійською. Від 1996 року Альбертіна Зулло викладає в Університеті мистецтва та дизайну, Женева.

Премію в категорії «Література» вручили американській письменниці Жаклін Вудсон (Jacqueline Woodson). Жаклін Вудсон народилася 1963 року, пише в основному для підлітків, але також для дітей і дорослих. У 2018 році їй присудили премію імені Астрід Ліндґрен. Вудсон відома насамперед завдяки романам «Miracle’s Boys», «Brown Girl Dreaming» та «Show Way». У 2018–2019 роках вона виконувала роль Національної посланниці літератури для молоді (National Ambassador for Young People’s Literature). Українською книжок Вудсон поки що не перекладено.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар