Лауреати премії ім. Лесі Українки за 2015 рік


Держкомтелерадіо оприлюднив імена лауреатів Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2015 рік.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» змагалися 19 авторів, 26 творів, що побачили світ у 17 видавництвах України. Лауреатом премії визнано книжку «АБВ, або Операція “Ставкозавр”» Павла Куща, що видана 2014 року журналом «Донбас» та Національною спілкою письменників України.

Держкомтелерадіо про автора і книжку-переможця:

Павло Кущ – відомий письменник-сатирик, лауреат Літературної премії імені Остапа Вишні. Він також є автором шести прозових книжок для дітей. Його попередні книги для дітей «Далі буде», «Ревин хутір», «КотоВасія» відзначалися обласними літературними преміями ім. Павла Байдебури та ім. Григорія Кривди. До 2015 року Павло Кущ мешкав у Донецьку, працював власним кореспондентом газети «Урядовий кур’єр», очолював Донецьку обласну організацію НСПУ. Пригодницька повість «АБВ, або Операція “Ставкозавр”» розповідає про пригоди сільських друзів-зірвиголів, вона наповнена теплом і добротою, допомагає зберігати оптимізм і віру у перемогу добра над злом. Розрахована книга на дітей молодшого і середнього шкільного віку.

 

При обговоренні поданих на конкурс робіт члени комітету також відзначали книжки «Охоронниця Слова. Казка і казкові історії» Тетяни Майданович (видавництво «Криниця»), «Третій сніг» Івана АндрусякаФонтан казок»), «Українчики ідуть!» Ганни Чубач («Навчальна книга – Богдан»).

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» було висунуто на здобуття премії 20 книжок в оформленні 11 художників, що вийшли в 5 українських видавництвах. Лауреатом премії стала книжка «Пітер Пен» в оформленні Івана Кравця, що побачила світ у видавництві «Ранок». Конкуренцію їй склали «Маленький принц» в оформленні Ганни Сілівончик (видавництво «Час майстрів»), «Третій сніг» в оформленні Ольги КузнецовоїФонтан казок»), низка казок в оформленні Вікторії Скаканді (видавництво «Ранок»).

Премію імені Лесі Українки у номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» здобула вистава «Кицькин дім» Київського національного академічного театру оперети (режисер-постановник М.Ю. Бутковський, художник-постановник та художник з костюмів І.В. Давиденко).

Дивіться також: Лауреати премії Лесі Українки за 2014 рік

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» лауреатом премії визнано анімаційний фільм «Халабудка» кіностудії «Укранімафільм» (автор сценарію Н.А. Гузєєва, режисер М.М. Депоян, художник В.Г. Серцова).

Нагадаємо, що за умовами, голосування проводиться таємно. До членів комітету премії входять представники міністерств, творчих спілок, науковці та бібліотекарі, визначили переможців конкурсу у чотирьох номінаціях.

Джерело: comin.kmu.gov.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар