Лауреати премії імені Лесі Українки 2013 року


У Києві в розпал революційних подій визначено лауреатів урядової премії імені Лесі Українки за 2013 рік. Премію присуджують щороку за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва в чотирьох номінаціях: літературні твори для дітей та юнацтва, художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва, театральні вистави для дітей та юнацтва та кінотвори для дітей та юнацтва. Про це пише УНН із посиланням на прес-слежбу Держкомтелерадіо.

Цього року на конкурс надійшло 62 художні твори від 46 номінантів.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула письменниця Надія Гуменюк за книжку «Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду» (видавництво «Навчальна книга – Богдан»). Усього, як пише «Телекритика», на літературну номінацію було подано 35 видань, із-поміж яких – книжки дитячих письменників Романа Демчука, Людмили Гнатюк, Вадима Карпенка, Віктора Васильчука, Юрія Нікітінського, Марії Морозенко, Наталії Дев’ятко, Тетяни Щегельської, Світлани Коробової, Антоніни Царук, Анатолія Григорука та інших.

За «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» нагородили львівську художницю Вікторію Ковальчук за книжку «Про фею Дорофею» (видавництво «Апріорі»). Окрім неї, за найкраще художнє оформлення змагалися художники Галина Зінько, Олена Курдюмова, Наталія Рудіянова, Тетяна Філоненко, Наталія Дерев’янко, Нана Деменкова, Світлана Рудікова, Ольга Кузнецова та інші автори ілюстрацій.

Також відзначили авторів вистави Запорізького академічного обласного театру юного глядача «Я не прощаюся…» (за оповіданням О. Артеменко) та авторів кінострічки «Іван Сила», знятої за повістю Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу».

Переможець у кожній номінації отримає по 10 тисяч грн. Нагородження відбудеться 25 лютого в день народження Лесі Українки.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар