Лаври для соціальної поезії: програма фестивалю


15–20 травня в Києві відбудеться IX Міжнародний фестиваль поезії «Київські Лаври» – найбільш масштабна та авторитетна літературна подія на пострадянському просторі. Засновником та незмінним організатором фестивалю є журнал про сучасну культуру «ШО».

За роки існування фестивалю в ньому взяли участь понад 400 поетів, літературних критиків, музикантів, культуртрегерів з України, Білорусі, Польщі, Росії, Грузії, США, Македонії, Казахстану, Франції та інших країн.

Цього року на «Київських Лаврах» у 27-ми проектах виступить більш ніж 100 поетів з країн близького та далекого зарубіжжя.

Тема цьогорічного фестивалю – «Соціальна поезія». Це й музично-поетичний марафон «Каменярі», в якому візьмуть участь Сергій Жадан та група «Собаки в космосі», білоруський поет Андрей Хадановіч заспіває Леонарда Коена, Сержа Генсбура та Яцека Качмарського у власних перекладах, виступлять із віршами Юрій Винничук, Аркадій Штипель, Дмитро Лазуткін, Остап Сливинський та інші.

Крім того, темі фестивалю присвячені круглі столи «Як Євромайдан вплинув/вплине/впливатиме на сучасну українську літературу» і «Поет і громадянин: барикади чи вежа зі слонової кістки? Громадянська позиція літератора в скрутні часи», що організовані відомими журналістами, літературними критиками – Юрієм Володарським та Іриною Славінською. Серед спікерів круглих столів – письменник, телеведучий Юрій Макаров, літературний критик Сергій Костирко, поет і публіцист Олексій Цвєтков.

У проекті «Нью-Йорк – Україні» візьме участь делегація нью-йоркських поетів. Це Бахит Кенжеєв, Андрій Грицман, Анна Глазова, Хельга Ольшванг – постійні автори легендарного американського журналу «Інтерпоезія».

Прихильникам сучасної української поезії варто звернути увагу на такі проекти: «Ніжна сотня» – жіноча соціальна поезія, модератор Катерина Бабкіна, та «Соціально-поетична жерсть!» – за приз журналу «ШО» в безкомпромісній поетико-акустичній мелодекламації змагатимуться Максим Кабір, Артем Полежака, Євгенія Чуприна, Юрко Косьмина, модератор – президент «КБМ», поет, володар чорного поясу з кемпо (1 дан), майстер спорту з ушу-саньда, чемпіон України з козацького двобою, бронзовий призер Кубка світу з кикбоксинґу та кикджитсу – Дмитро Лазуткін.

За підтримки Польського Інституту в Києві відбудеться вечір відомого польського поета Тадеуша Домбровського, а посольство Федеративної Республіки Німеччина представить проект «”Свої”, “чужі” та література” / “Простори” #7 “Транс”. Читання перекладів та розмова про літературні громадянства».

Детальну програму фестивалю читайте тут.

Відкриття IX Міжнародного фестивалю поезії «Київські Лаври» відбудеться 15 травня о 18:30 у Великому залі Київського будинку вчителя (вул. Володимирська, 57, ст. м. «Театральна» або «Університет»).

На всі заходи фестивалю вхід вільний.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар