Левкова Анастасія | Письменники


Письменниця, літредакторка. Почала писати книжки з 7 років – тоді задумала нон-фікшн, у 8 – репортаж-розслідування, а в 10 – повість.

2017 року (авторці був 31 рік) у «Видавництві Старого Лева» вийшла її перша завершена книжка «Старшокласниця. Першокурсниця» – роман у щоденниках. «Написала його тому, що вважала: має чим поділитися з дівчатами-підлітками», – каже Анастасія. Книжка отримала відзнаку «Топу БараБуки» за «Дебют року в прозі», увійшла в короткі списки премій «Книга року BBC» та «ЛітАкцент року».

2020 року у видавництві «Портал» вийшли дві інші книжки Анастасії Левкової: оповідання про кримськотатарського поета-співця XVII ст. «Ашик Омер» і нон-фікшн «Спільна мова. Як народжуються живуть слова» – весела і жвава оповідь про різні мовні явища: неологізми та архаїзми, жаргон, сленг, діалект, суржик, запозичення, демінутиви, пейоративи тощо.

Попри те, що всі книжки Анастасії Левкової, видані станом на зараз, уважають підлітковими та дитячими, сама авторка не почувається дитячою авторкою. Знає, що її аудиторія – це також і дорослі, і кожну свою книжку, пишучи для підлітків, намагається зробити цікавою також для дорослих.

2021 року Анастасія стала співавторкою пояснювача «Що таке українська мова?» – статті та відео, що, як і книжки письменниці, пояснюють складні речі простою (але не примітивною!) мовою.

Серед зацікавлень – міста, мови (з іноземних вивчала англійську, французьку, німецьку, польську, чеську, кримськотатарську), людські почування, історія ХХ століття, регіони України, зокрема Крим.

Анастасія Левкова розробляла положення літературного конкурсу «Кримський інжир / Qırım inciri», заснованого 2018 року Кримським домом. Відтоді ж Анастасія і курує цей конкурс, (спів)упорядковує твори в антології та (спів)редагує їх. У 2019–2021 рр у «Видавництві Старого Лева» вийшли три антології творів українською та кримськотатарською мовами.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: