ЛітАкцент року ЗАЛЯКУЄ читачів?


Журі премії «ЛітАкцент року» оприлюднило імена переможців 2017 року. У номінації «Поезія і проза для дітей» перемогу присудили поетичній збірці Івана Андрусяка «Лякація».

Книжка вийшла 2017 року у видавництві «Фонтан казок». Роком раніше рукопис «Лякації» відзначило журі «Корнейчуковської премії». За цю ж таки книжку «Топ БараБуки» присудив Андрусякові звання «Поета року».

У короткий список «ЛітАкценту року 2017» також увійшли:

Читайте також: Короткий список найкращих родинних видань 2017 року

Ось як про «Лякацію» пише Олеся Ремізова, учасниця Дитячого журі літературного гуртка «Написатор»:

«Дуже цікава, трохи дитяча віршована книжка із гумором, але не дуже смішним. Я обрала цю книжку, бо вона красива. І автор мене вразив. А ще цікава назва і цікавий формат.

Сама книга мала, але малюкам вірші-пригоди сподобаються. Цікаво, що книгу назвали як один з віршів. Мене вражає: назва, типи та різновиди творів. В ілюстраціях багато тварин із гетерохромією – різним кольором очей».

Журі «ЛітАкценту року» про «Лякацію»:

«Справді-бо, маємо чудову іронічну, а часом поетичну, дотепну, а часом серйозну книжку віршів. Автор жонглює словами так уміло, що жонглерські кулі не лише по ходу міняють колір, а й перетворюються на щось зовсім інше. Книжка – багатюще джерело веселих неологізмів, які будуть цікавими і дорослим, і дітям. Тепер, мабуть, мені довго згадуватимуть, що “на роботі я геть розбегемотів”. І це тільки один приклад!»

Володимир Чернишенко

«Це збірка симпатичних та дотепних віршів для дітей. Кожна поезія має добру фонетичну структуру, чіткий ритм, що дає змогу легко сприймати тексти та швидко їх запам’ятовувати. Багато з них містять у собі коротку кумедну історію, іноді в таких історіях трапляється подібний до новелістичного фінал (наприклад, у “З чого складається качка”). Доповнюють тексти оригінальні яскраві ілюстрації Лілії Курцеби».

Діана Мельникова

«Книжка містить дуже різні за стилем, але однаково професійні за виконанням тексти. Від кумедної сюжетної замальовки «13 трамвай» до вишуканих ліричних верлібрів “добре у хмарах дельфінам/ бо хмари також хвилясті/ і на гребенях у них часто/ виступає піна”. Окрім єдиного вірша “Глюки” (іронія з нього, мені здається, відгукнеться радше дорослому читачеві) – все дуже добре скомпоновано, урівноважено гумором, приправлено каламбурами, словом, на таких віршах дітям варто рости».

Олеся Мамчич

БараБука за матеріалами litakcent.com.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар