Літературний простір «Арсеналу ідей»: програма
27–31 травня в Києві у приміщенні Мистецького Арсеналу відбудеться перший інтерактивний освітній фестиваль «Арсенал ідей» – міждисціплінарний освітній проект для дітей та підлітків, інтерактивна виставка-презентація нових освітніх тенденцій, проектів та програм. Тема фестивалю – «ЗМІНИМО СВІТ!». Подаємо програму заходів Літературного простору.
27 травня
16:30 – 17:30 – Майстер-клас зі Створення Комікс Героя від студії коміксів Lucky Book Room. Всі бажаючі будуть мати можливість разом з ілюстраторами і літераторами спробувати себе коміксарем, навчитись сприймати і складати історії в картинках, бачити і створювати послідовні сюжети. Діти віком від 8 років.
28 травня
14:00 – 15:00 – Літературні читання альманаху «Шалені козюльки». Читання та відкрите спілкування з відомими українськими журналістами – Олексій Ананов та Олександра Бойко.
15:00 – 16:30 – Майстер-клас із Написання невеличкої історії та її перетворення у комікс від студії коміксів Lucky Book Room. Всі бажаючі будуть мати можливість разом з ілюстраторами і літераторами спробувати себе коміксарем, навчитись сприймати і складати історії в картинках, бачити і створювати послідовні сюжети. Діти віком від 8 років.
15:00 – 16:00 – Програма для батьків. Дискусія: «Про що і чому соромляться говорити дорослі?». Огляд сучасних українських книжок для підлітків – для батьків, бібліотекарів, педагогів, видавців. Шукатимемо відповіді на запитання, яких книжок бракує молоді й де знайти компетентних авторів.
Модератори: Тетяна Щербаченко, Володимир Арєнєв.
Гості: Наталія Куликова, психолог, психотерапевт; письменниця, лауреатка премії «Джури», експерт з дитячої літератури Наталя Марченко; редакторка сайту «Казкарка», співзасновниця «Рейтингу критика», письменниця Валентина Вздульська, письменниця Анна Гончаренко.
Читайте також: Про табу без табу29 травня
13:00 – 15:00 – Воркшоп «Поетичний Арт-бук власноруч» – для молодших та старших підлітків, які мають хист до віршування. Нагода отримати фахові редакторські оцінки й поради від відомого письменника Івана Андрусяка, і під керівництвом дизайнера Анни Третяк оформити власну збірку поезій за найсучаснішим напрямком – «артбук». Учасники повинні мати з собою роздруківки власних творів. Діти віком від 8 років.
15:00 – 16:30 – Презентація Студії коміксу Lucky Book Room та Майстер-клас із Створення Комікс Героя. Всі бажаючі будуть мати можливість разом з ілюстраторами і літераторами спробувати себе коміксарем, навчитись сприймати і складати історії в картинках, бачити і створювати послідовні сюжети. Діти віком від 8 років.
30 травня
11:00 – 12:30 – Майстер-клас із Комікс Обкладинка від студії коміксів Lucky Book Room. Всі бажаючі будуть мати можливість разом з ілюстраторами і літераторами спробувати себе коміксарем, навчитись сприймати і складати історії в картинках, бачити і створювати послідовні сюжети. Діти віком від 12 років.
12.00 – 13.00 – «Оксфордське чаювання» та Книжковий Автостоп
Рольове читання книг в костюмах і чаювання на двоповерховому автобусі. Можна підключитися вже в процесі, без попереднього запису. Також разом ми складемо білий вірш англійською. Говорити англійською з “Оксфорд Класом” – це легко та весело!
13:00 – 13:40 – Майстер-клас із арт-терапії за мотивами книг видавництва «Зачарований ліс» та «Чарівний сад» від видавництва Старого Лева. Техніка детального розмальовування – прекрасний спосіб зменшити стрес. Серед завдань не лише малювання, але й домальовування, коли самому потрібно продовжити орнамент, а також у книзі заховано безліч чарівних предметів, що загубилися серед чорно-білого рослинного світу. Тож книга не для того, щоб «ні про що не думати» – вона розвиває фантазію, кмітливість та спостережливість. Саме від розуміння того, що ти твориш і вдосконалюєшся – ти розслабляєшся та краще себе почуваєш. Діти віком 8-11 років.
14:00 – 15:00 – Літературні читання альманаху «Шалені козюльки». Читання та відкрите спілкування із відомими українськими журналістами – Василь Шандро і Лідія Карпенко.
14.00 – 15.00 – «Оксфордське чаювання» та Книжковий Автостоп. Рольове читання книг в костюмах і чаювання на двоповерховому автобусі. Можна підключитися вже в процесі, без попереднього запису. Також разом ми складемо білий вірш англійською. Говорити англійською з “Оксфорд Класом” – це легко та весело!
15:00 – 16:30 – Майстер-клас – Історія на А4 – Створення послідовності зображень коміксу від студії коміксів Lucky Book Room. Всі бажаючі будуть мати можливість разом з ілюстраторами і літераторами спробувати себе коміксарем, навчитись сприймати і складати історії в картинках, бачити і створювати послідовні сюжети. Діти віком від 8 років.
31 травня
11:00 – 12:30 – Майстер-клас – Світ коміксу та розкадровка від студії коміксів Lucky Book Room. Всі бажаючі будуть мати можливість разом з ілюстраторами і літераторами спробувати себе коміксарем, навчитись сприймати і складати історії в картинках, бачити і створювати послідовні сюжети. Діти віком від 12 років.
12:00 – 13:00 – «Оксфордське чаювання» та Книжковий Автостоп
Рольове читання книг в костюмах і чаювання на двоповерховому автобусі. Можна підключитися вже в процесі, без попереднього запису. Також разом ми складемо білий вірш англійською. Говорити англійською з “Оксфорд Класом” – це легко та весело!
14:00 – 15:00 – «Оксфордське чаювання» та Книжковий Автостоп
Рольове читання книг в костюмах і чаювання на двоповерховому автобусі. Можна підключитися вже в процесі, без попереднього запису. Також разом ми складемо білий вірш англійською. Говорити англійською з “Оксфорд Класом” – це легко та весело!
МУШЛЯ (Вулиця)
28 травня
14:00 – 15:00 – «BaraBooka. Простір української дитячої книги» спільно з Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва. Круглий стіл-презентація проекту «Вся Україна читає дітям»: про європейський досвід промоції читання серед дітей та батьків (рух «Вся Європа читає дітям»), а також – про перспективи міжнародної культурної взаємодії в такій «непопулярній» темі як дитяча книжка.
За участю президента Центру, доцента кафедри іноземних мов Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» Уляни Баран, а також експертів «Рейтингу критика» – головного редактора «БараБуки» Тетяни Щербаченко та редакторки й співзасновниці сайту «Букмоль» Міри Київської.
Читайте також: Що читати сучасним дітям і підліткам: рекомендовані читацькі спискиУ програмі можливі зміни. Стежте за оновленнями.