Лукащук Христина | Художники-ілюстратори


Письменниця, художниця. Народилася 1972 року у Львові. Вчилася художній кераміці у Львівському училищі прикладного мистецтва імені І.Труша, відтак отримала спеціальність архітектора у Львівському державному аграрному університеті.

Учасниця виставок декоративно-прикладного мистецтва, кількаразова лауреатка «Коронації слова», авторка десяти книжок для дорослих та двох дитячих. У літературі для дорослих має репутацію тієї, хто пише відверту еротичну прозу.

Від 2014-го пише та ілюструє дитячі книжки, серед яких – «Казка про Майдан» і «Таємничий обід», де Христина Лукащук є авторкою текстів та ілюстрацій, «Таке цікаве життя» Ірини ЦіликВидавництво Старого Лева»), «У царстві Лева / In the Lion’s Kingdom» Любові Відути та «Зайчикове щастя» Лариси НіцойЧорні вівці»).

«У дитячу літературу я прийшла з літератури для дорослих, – розповідає БараБуці Христина Лукащук. – Зрозуміла, що всі сходинки до життя дорослого зачинаються в дитинстві. Захотілося обняти, захистити, допомогти тим, хто лиш доростає і шукає відповіді на свої внутрішні питання. Так з’явилися мої перші артбуки для дітей».

Написала і проілюструвала  серію біографічних артбуків «Микола Лемик» та «Михайло Сорока» про однойменних героїв визвольної боротьби, де оповідь рівною мірою творять як текст, так і художнє оформлення. Вийшли 2018 року у видавництві «Discursus». Також проілюструвала артбук для дітей «Орленко» Лариси Ніцой про Вячеслава Чорновола.

Книжка Галини Вдовиченко «Сова, яка хотіла стати жайворонком» з ілюстраціями Христини Лукащук здобула відзнаку Топу БараБуки як найкраща книжка-картинка 2018 року, а згодом увійшла до міжнародного каталогу «Білі круки 2019».

Переконана, що візуальний контент, естетика творять чудеса. «Мистецьке виховання, смак, стиль впливають не лише на естетичний аспект життя а також і соціальний, економічний, – вважає ілюстраторка. – Люди, виховані в доброму смаку, приймають цілісні і конструктивні рішення в бізнесі, побуті й речах, на перший погляд, далеких від мистецтва. Формувати хороший смак у діток – це і є на тепер моє завдання».

Мешкає і працює в Англії.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: