Дашвар Люко | Письменники


Письменниця, сценаристка, журналістка. Справжнє ім’я – Ірина Чернова. Народилася 2 травня 1954 року в Херсоні. Здобула фах інженер-механіка в Одеському інституті легкої промисловості, відтак захистила ступінь магістра державного управління в Академії державного управління при Президенті України.

Деякий час працювала за спеціальністю інженера-механіка, вийшла заміж, народила дітей. Відтак звільнилася і пішла в газету на посаду обліковця листів. За півроку стала заступником головного редактора. З 1991 року – головний редактор херсонської молодіжної газети. Займала посаду голови комітету у справах преси й інформації Херсонської облдержадміністрації, заснувала в Херсоні власні дві газети. Після того, як обидві редакції розграбували, переїздить із родиною до Києва. У столиці з 2001 року працює головним редактором газети «Селянська зоря», де, як зізнається, здобула неоціненний життєвий досвід. Деякий час працювала журналістом і редактором жіночих журналів. Закінчила курси сценарної майстерності голлівудського професора Річарда Креволіна. З 2006 року займається винятково літературною та сценаристською діяльністю.

Письменницька слава прийшла з першим романом «Село не люди», рукопис якого 2007 року здобув друге місце в конкурсі «Коронація слова». Того ж року газета «Друг читача» називає першу книжку Люко Дашвар «Дебютом року». Наступний роман письменниці «Молоко з кров’ю» переміг у конкурсі «Книга року BBC 2008».

Авторка дев’яти прозових книжок, що побачили світ у харківському видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля». Попри сумнівну літературну й естетичну вартість творів, Люко Дашвар є однією з найпопулярніших українських письменниць. Загальний наклад її книжок складає понад 300 тисяч примірників. За це конкурс «Коронація слова» надав письменниці офіційний статус «Золотого автора» (2010). 2012 року отримала відзнаку «Золотий письменник України». Окрім книжок, Люко Дашвар також пише сценарії для серіалів.

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: