Прасолов Максим | Письменники


Письменник і видавець. Народився 1976 року в Чернівцях. Освіту здобував у Державному університеті управління (Москва) та Стокгольмській школі економіки.

В Україні заснував видавництво «Nebeskey» («Небесний ключ») і започаткував серію проектів модернізації культурної спадщини України в жанрі графічної прози. В основі цієї прози, яку прагне осучаснити Прасолов, – сюжети української історії та міфології. 2012 року «Nebeskey» видало першу частину трилогії коміксу «Даогопак: Анталійська ґастроль». Над романом, окрім Максима (автор сценарію), працював художник Олексій Чебикін, із текстами допомагав Олег Колов. Перша частина коміксу одразу привернула увагу критиків і була відзначена спеціальним призом журі фестивалю «Книжковий Арсенал» за найкращу ілюстровану дитячу книжку. На «Книжковому Арсеналі» 2014 року видавці презентували другу частину блокбастеру про пригоди козаків-характерників – «Даогопак: Шляхетна любов». У 2016 році вийшла третя частина коміксу.

Ідея створення серії коміксів про козаків виникла в Максима у 2004 році після Помаранчевої революції. Під час Революції гідності 2013–2014 рр. він теж не лишився байдужим та висвітлював події на Майдані разом з іншими журналістами Spilno.TV.

На замовлення ЮНІСЕФу узяв участь у створенні коміксу «Суперкоманда проти мін», який можна прочитати у вільному доступі. Виступив сценаристом ролика «Кобзар-2015», відеопоезії за віршем Тараса Шевченка «За байраком байрак».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: