0+

Мандри невгамовного малятка-поросятка

Жанна Капшук

Віктор МАРТИНЮК, Роман СКИБА. Поросятко з картатою латкою: ритмізована проза. – Львів: Колесо, 2011. – 16 с.
Уподобань: 20

Коли я вперше прочитала з синочком книжечку «Поросятко з картатою латкою», одразу подумала, що це ідеальна книжка для малят. І не тільки тому, що на обкладинці намальоване таке ж миле й непосидюче поросятко, як і сам малюк, тож дитя, звісно, зацікавлюється його пригодами, а й через низку інших факторів, на які звертає увагу мама.

Почнімо з того, що видання невеликого формату й виготовлене з цупкого паперу, тож чадо може легко носитися з ним, гортати, читати, тицяти пальчиком – і при цьому і з дитиною, і з книжкою все буде гаразд. Книжечка неймовірно мила та весела: кожна сторінка – це малюнок художника Романа Скиби (не плутати з поетом Романом Скибою!), на якому зображено черговий етап грандіозної мандрівки невгамовного звірятка. Власне мандрівка, описана львівським письменником Віктором Мартинюком, полягає в тому, що поросятко цілісінький день їздить різними видами транспорту: самокатом, мотоциклом, літаком, вантажівкою. І це ще не весь список! А зрештою воно приймає теплу ванну – і йде сушитися. Вся ця історія дуже нагадує гру дитини з улюбленою іграшкою. Адже саме так малюки бавляться впродовж дня ведмедиками, зайцями, а чи поросятками. Та й самі вони, очевидно, уявляють власні пригоди такими ж динамічними та захопливими. Тому історія малого поросятка буде дуже близькою невгамовним дослідникам світу.

«Поросятко з картатою латкою мандрувало сьогодні цілісінький день»

Попри таку насиченість, оповідка Віктора Мартинюка написана доволі стисло й небагатослівно. Одна сторіночка – одне речення, а всі разом вони формують ритмізовану історію. Все просто – і нічого зайвого! Спочатку я вважала «Поросятко» «хлопчачою» книжечкою (лаконічний текст, тема транспорту), але потім побачила, з яким задоволенням її читає моя донечка – і відкинула геть усі ці стереотипи! Та й, зрештою, максимум малюнків і мінімум слів – це і є формула ідеальної книжки для наймолодших, таких непосидючих та нетерплячих.

До основної формули додамо ще й те, що видання чудово підходить для раннього розвитку дитини. Спостерігаючи за пригодами поросятка, маля вивчає різні види транспорту, розвиває уяву. До того ж на малюнках є що порозглядати, адже, крім основного мотиву – поросятка крупним планом, вони містять і дещо дрібніші елементи, цікаві та впізнавані малюками.

А щоб не робити книжку аж надто ідеальною, відкрию вам секрет про її маленьку «недосконалість». Дуже й дуже мало діток – а тим паче найменшеньких – знають, що означає «картата латка». Я намагалася пояснити значення цих слів своїм дітлахам – і, знаєте, старша донечка зрозуміла, а от молодший синочок тільки робив розумний погляд, але в тому, чи справді відкрився йому сенс цього словосполучення, я зовсім не певна. Для нього, либонь, поросятко з картатою латкою залишилося просто поросятком із химерним милозвучним іменем. Та все ж це не так важливо, як те, що книжечка про мандрівку цього звірятка й досі залишається однією з його улюблених!

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар