Мар’яна Садовська про «слухняних» і «зухвалих» дітей, і про їхні книжки


Мар’яна Садовська, українська співачка зі світовим іменем, яка поміж гастролями встигає виховувати в Німеччині двох дітей, вважає, що сучасні українські дитячі книжки – це «дуже часто… солодкі моралізаторсько-педагогічні книжки, згідно з якими наші діти мають бути правильними, чемними, слухняними, такими “сонечками”, “квіточками”, “фонтанчиками”». Про це, а також про те, «як нестрашно бути матір’ю», співачка розповіла в інтерв’ю Ірині Славінській, що ввійшло до збірки «Історії талановитих людей».

«Чому це мене лякає? – розмірковує далі Мар’яна Садовська. – Тому що слухняні – це ті, які не мають своєї думки, це ті, які бояться мати свою думку, яким скомандують: “На-пра-во!” – і вони підуть направо. Для мене особисто знаковим моментом було, коли вчителька в початковій школі сказала про мого сина: “Усе гаразд із дитиною, але занадто слухняний! Допоможіть йому, підтримайте в ньому зухвалість, сміливість сказати “ні” навіть мені, навіть авторитету”. Чи є такі вчителі в Україні? Чи скажуть українські вчителі батькам, що їхні діти повинні могти й мати сміливість заперечити, мати власну думку і не боятися її відстояти? І це дуже важливо в дитячій літературі. У мене є мрія – зробити якийсь видавничий проект трошки за прикладом німецької літератури, оцієї зухвалої дитячої літератури, яку цікаво читати і дорослим і дітям, яка будить думку, а не причісує й не пригладжує якихось слухняних “роботів”, “овечок”».

Повний текст «Історії про те, як нестрашно бути матір’ю», а також історії інших талановитих людей читайте у збірці «Історії талановитих людей» (видавництво «Брайт Стар Паблішинг», упорядкувала Ірина Славінська).

Джерело: БараБука.

Читайте також: «Я не дивуюся з дітлахів, які не хочуть цього читати»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар