Міжнародна Молодіжна Бібліотека


Міжнародна Молодіжна Бібліотека (International Youth Library, IYL) в Мюнхені – найбільша у світі бібліотека дитячої та підліткової літератури. Її заснувала 1949 року власниця замку Блютенбурґ Єлла Лепман, яка визначила завдання бібліотеки – збирати літературу для дітей та юнацтва з усього світу, опрацьовувати й надавати як дітям, так і дорослим, щоб підтримувати й впроваджувати думку міжкультурного порозуміння.

У колекції Міжнародної Молодіжної Бібліотеки зберігається понад 600 тисяч книг і близько 80 тисяч журналів, виданих понад 130-ма мовами. Ця колекція щорічно поповнюється дев’ятьма тисячами нових томів. Фахівці обирають декілька десятків найкращих і пишуть на них рецензії, які відтак публікують у каталозі «Білі круки». Згодом бібліотека представляє цей каталог та обрані книжки на Дитячому книжковому ярмарку в Болоньї, і тільки після цього «білі круки» включають до програм світових виставок.

Утім, діяльність бібліотеки цим не обмежується. У замку постійно відбуваються всілякі виставки, присвячені виробництву літератури для дітей та юнацтва у різних країнах, авторські читання найкращих дитячих письменників, виставки робіт художників-ілюстраторів дитячих книжок із різних країн тощо. Крім того, тут розташовано чотири музеї, присвячені визначним німецьким авторам молодіжної книги, зокрема творчому спадку Міхаеля Енде, Джеймса Крюсса, Еріха Кестнера та ілюстраторки Біннет Шрьодер.

Однак найважливіше те, що бібліотека перебрала на себе місію провідника в сучасній дитячій літературі, щорічно публікуючи рекомендаційний список найкращих дитячих книжок із понад сорока країн світу «Білі круки».

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: