Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги


Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY, The International Board on Books for Young People) – неприбуткова громадська організація, що опікується дитячим читанням у всьому світі. Заснована 1953 року в Швейцарії, де й нині розташовано штаб-квартиру організації. Складається із сімдесяти національних секцій по всьому світі (Українська секція IBBY існує від 1997 року). Перебуває під опікою ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ, у роботі спирається на принципи Міжнародної конвенції про права дитини, одним із головних положень якої є право дитини на загальну освіту і безпосередній доступ до інформації. Завдяки IBBY конвенція також містить окремий пункт про те, що всі держави-учасниці ООН «сприяють виданню і розповсюдженню дитячої літератури».

Місія IBBY:

  • сприяти міжнародному порозумінню через дитячі книжки;
  • надавати дітям із усього світу доступ до книжок із високими літературними й художніми стандартами;
  • підтримувати публікацію та розповсюдження якісних дитячих книжок, особливо у країнах, що розвиваються;
  • забезпечувати підтримку й навчання причетним до світу дітей і дитячої літератури;
  • стимулювати дослідження й наукові роботи у сфері дитячої літератури.

Виконавчий комітет Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги складається з десяти членів із різних країн та президента, котрого обирають щодва роки під час чергового конгресу IBBY.

Організація існує завдяки регулярним грошовим внескам із національних секцій, хоча можливі й незалежні спонсори. Також на сайті є кнопка для пожертв звичайних громадян, небайдужих до долі дитячої книги.

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги домоглася того, щоб від 1967 року в усьому світі святкували Міжнародний день дитячої книги; також вона опікується декількома найпрестижнішими нагородами в царині дитячої літератури, зокрема преміями Ганса Християна Андерсена («Мала нобелівська премія») та Астрід Ліндґрен, премією Асахі за промоцію читання (IBBY-Asahi Reading Promotion Award) і Почесним списком Андерсена. При IBBY існує читацька програма для допомоги дітям, які перебувають у кризових умовах (Children in Crisis Programme), Документаційний центр літератури для неповносправних дітей (IBBY Documentation Centre of Books for Disabled Young People). Окрім того, організація регулярно бере участь у різних тематичних виставках і конгресах по всьому світі, співпрацює з Міжнародною дитячою книжковою виставкою в Болоньї.

Сайт: ibby.org.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: