Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ


Щороку від 2010-го у вересні на Буковині проходить Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ. Таємною літературною столицею Європи здавна вважаються Чернівці. За підтримки Польського інституту, Австрійського фонду, Ґете-Інституту й низки посольств в Україні Чернівці відвідують перекладачі, митці, поети й музиканти з Австрії, Німеччини, Швейцарії, Польщі, Румунії та інших європейських країн. Впродовж кількох днів у місті тривають поетичні читання й прогулянки, лекції, дискусії, презентації книжок, музичні й театральні перфоманси тощо. Щороку організатори розробляють нову концепцію з незвичними локаціями для поетичних заходів. Таким чином, учасники й гості можуть насолодитися не тільки віршами, а й архітектурою міста, дізнатися більше про його історію.

Президентом фестивалю є Святослав Померанцев, серед організаторів і засновників – поет і публіцист Ігор Померанцев, літературознавець Олександр Бойченко, перекладачі Марк Бєлорусець і Петро Рихло. Мета організаторів – повернення Чернівців на культурну мапу Європи, встановлення й розвиток діалогу між вітчизняними та зарубіжними митцями.

Поетичний фестиваль, як і Міжнародна резиденція для європейських поетів та перекладачів поезії, а також різноманітні книжкові проекти, входить до Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz, що працює на ниві літературного менеджменту Чернівців.

Сайт: www.meridiancz.com.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: