Мобільники допомагають просувати дитяче читання


З 7 мільярдів людей на Землі понад 6 мільярдів мають доступ до мобільного телефону. Мобільні пристрої є найпоширенішими інформаційно-комунікаційними технологіями в історії, адже мобільники є навіть там, де книжки з’являються нечасто, пише bookforum.ua. ЮНЕСКО провело спеціальне дослідження про поширення мобільного читання, в якому взяло участь понад 4000 осіб з семи країн (Ефіопія, Гана, Індія, Кенія, Нігерія, Пакистан та Зімбабве). З’ясувалося, що нині мобільники здатні поліпшити ситуацію з грамотністю й читанням у малорозвинених країнах.

За даними ЮНЕСКО, багато «мобільних» читачів читає дітям книжки та оповідання з мобільних телефонів. Більше того, серед 1255 опитаних батьків чи опікунів дітям з мобільних пристроїв читають переважно чоловіки. На думку дослідників, якби було більше творів для дітей, доступних для завантаження в Інтернеті, і якби більше дорослих знали, як його знайти, мобільне читання могло б добряче вплинути на ранню освіту дітей.

Середньостатистичний «читач-із-мобільника» – молода людина віком близько 24 років, з незавершеною вищою освітою. Дані опитування показують, що серед читачів із мобільних пристроїв переважають чоловіки. Втім, імовірно, це можна пояснити різними читацькими звичками чоловіків і жінок.

Найбільшою перешкодою для розвитку читання користувачі мобільних пристроїв називають брак контенту. Другою суттєвою проблемою є можливість під’єднання до мережі.

БараБука за матеріалами «Форуму видавців».

Читайте також: Українці стали більше купувати дитячі книжки

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар