4+

Монетка на щастя

Володимир Чернишенко

Анна ХРОМОВА, Анна САРВІРА. Монетка / A Coin. – Київ: Братське, 2015. – 24 с.
Уподобань: 26

Якщо вам цікаво, який вигляд мають дитячі книжки у США – ось вам яскравий приклад саме такого американського стандарту. Однак це не означає, що наших дітлахів ця книжка не привабить. Якраз навпаки – на тлі одноманітно-барвистої та солодко-медяної продукції дитліту «Монетка» неодмінно зачепить погляд малого читаки. Більше за те, зацікавить вона й батьків, які прагнуть надихнути своїх чад на вивчення англійської мови, чи й самим надихнутися. Адже ця книжка – білінгва, тобто має паралельно український та англійський тексти. До того ж вони прості для розуміння й цілком придатні для самоосвіти.

— А може… Може, вона випала крізь дірку в кишені?
— Ой, — похнюпився Ромко.
— Ну, не засмучуйся. Подумай, як це весело — мати таку чарівну кишеню.
— Не чарівну, тату. Вона не чарівна! Вона дірява! — став сердитись Ромко.
— А от і чарівна! Якщо в ній є дірка, то немає дна. Отже, у тебе бездонна
кишеня!

Але головне у виданні для дошкільнят – звісно, малюнки. І вони тут справді не підвели. Оригінально виконані ілюстрації Анни Сарвіри на велетенських розгортках, та ще й на лискучій гладенькій поверхні – чіпляють і заохочують читати історію.

А сюжет від Ані Хромової на перший погляд простий. Хлопчику мама дає гарну монетку, він її губить, бо має дірку в кишеньці – що тут такого? А цікавою виявляється свобода уяви, гра тата й сина, коли вони починають фантазувати про діряву – тобто бездонну – кишеню. Адже якщо кишеня не має дна, то в неї можна покласти й автобус, і корову, і навіть цілу планету! Таким чином, книжка-картинка перетворюється на книжку-гру, в яку може гратися кожен, хто має діряві кишені (як-от я).

монетка1

Для любителів цікавинок і підводних каменів ще згадаю, що це єдина відома мені дитяча книжка, де на малюнку дівчинка грається машинкою. Мабуть, це так делікатно й лагідно до нас починають доносити уявлення про ґендерну рівність у літературі. Приємно, що паралельно ми отримуємо й високий стандарт видання для найменших – і змістово, і візуально, і поліграфічно вивірений. Залишається лише чекати на продовження серії, а тим часом купувати цю першу «Монетку».

Книжка стане чудовим подарунком діткам від трьох років, а також їхнім батькам, які не розучилися фантазувати.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар