Моряцька книжка для підлітків


Письменник, моряк і видавець Антон Санченко написав книжку для підлітків. Повість «Левантійські канікули», яка, за словами автора, є спробою «ненудно розповісти про професію моряка і різні її спеціальності», вийшла друком у київському видавництві «Темпора».

«У мене є товариш із Запоріжжя, який подарував мені цей сюжет. Його в дитинстві “катали” за кордон на вантажному судні за компанію з однокласником. У того хтось з родичів був старпомом. Шкода, що мені довелося опустити подробиці того, як їх “контрабандою” провозили через херсонську митницю. Бо це по-перше непедагогічно, а по-друге, не треба палити колег перед митницею, – розповів Антон Санченко БараБуці. – У моїй книзі митницю герої-мандрики проходять цілком законно, але все одно потім знаходять собі на голову кілька пригод».

lk1За сюжетом восьмикласники Денис та Сергій під час своїх літніх канікул потрапляють на справжнє вантажне судно і йдуть у рейс «практикантами». Судно ж замість того, щоб одразу повернутися з Туреччини додому, несподівано вирушає у мандрівку Чорним, Азовським, Мармуровим, Егейським, Іонічним та Адріатичним морями. Цю акваторію і прилеглі береги, сполучені цими морями, колись називали Левант. І всі тамтешні порти таки мають щось спільне. Хлопці призвичаюються до життя і праці моряків, шукають пригод на свою голову в Туреччині, Росії, Греції та Італії, інколи таки знаходять, з чого капітан робить відповідні організаційні висновки.

За словами Санченка, написати «моряцьку» книжку для підлітків його спонукали слова письменниці Лесі Ворониної про те, що в українській дитячій літературі бракує трьох категорій книжок: а) для хлопчиків, б) для середнього шкільного віку та в) творів про різні професії.

Джерело: БараБука.

Читайте також: Художниця Катерина Штанко написала книжку для підлітків

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар