На ГОГОЛЬFESTі представили малюнки про кота-книголюба


На фестивалі ГОГОЛЬFEST у Києві показали виставку малюнків «Суші. Миші. Вільні вірші», присвяченої популярному у соцмережах коту Інжиру. Авторка персонажа – Олена Павлова.

Найбільше малюнків стосується літературної тематики. «Хорошу книжку завжди можна прочитати за ніч» – вважає кіт Інжир. Ніколи не залишає загнуті на сторінках «котячі вушка» – для закладок має хвіст. Кіт запевняє, що хоче знову читати хороші книжки замість того, щоб дивитися погані новини. Також на виставці можна побачити картинку про перевагу паперових книжок над електронними. Видершись на стос із перлин світової та української літератури, Інжир краде зі столу сосиски. Для конструкції використав солідні багатосторінкові видання. Прикметно, що «Улісс» Джойса лежить поверх книжки Андрія Кокотюхи.

Присутня і гоголівська тема. Наприклад, можна дізнатися, куди поділася червона свитка, хто насправді вкрав місяць у Диканці і збирається виміняти його у Солохи на ковбасу. А також, що головне у літературі – це ніс.

DSC_0776ablacj13

selfie1

Оскільки тема цьогорічного фестивалю – Мистецтво війни, любові і миру – на них виразно простежуються усі три напрями. Наприклад, вбраний у мазепинку та військовий однострій Інжир повідомляє про намір вирушити в АТО – допомагати українській армії – ловити пацюків. Тема миру виявляється на одному з фірмових шарфиків кота Інжира – там зображені голуби миру. Любов присутня у кожному малюнку. Наприклад, у ніжних обіймах кота, який огортає десяток фруктів-ківі з надією, що з них вилупляться однойменні пташечки. «Червоне – то любов» – пояснює Інжир, зробивши собі татуювання хвоста у вигляді українського орнаменту вишиванки. А День незалежності України кіт відзначає із гаслом для трудоголіків «У незалежній країні – не залежуйся».

Кіт Інжир вже кілька років активно веде власну сторінку на Facebook, а нещодавно завів Instagram. Активно реагує на суспільні події, але понад усе любить книжки.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар