11+

На радість тим, хто не хоче мити посуд

Ольга Сілакова

Інста, кохання, брудний посуд і Конста. Норм візуальний гід по Конституції. – Київ: WISE BEE, 2020. – 72 с.
Уподобань: 6

Якщо звичайній, не наділеній магічними здібностями дитині, надати до вивчення текст Конституції, скоріше за все їй захочеться кинутись у вир соцмереж і більше звідти не повертатися. Тому відповідальним дорослим доводиться вигадувати, як зацікавити школярів важливими, але, на перший погляд, доволі нудними темами. Останні роки маємо хорошу тенденцію вітчизняного книговидання: завертати дитячу увагу у правове поле взялися справжні майстри нон-фікшену. Естафету Лариси Денисенко з книгою-адаптацією «Я і КонституціЯ» перейняла Ганна Булгакова, що створила вичерпний посібник «Мої права. Про права та обов’язки: твій довідник з громадянства». Отак, крок за кроком видавці підступилися до найбільш вибагливого читача – старших підлітків.

У 2020 році видавництво «WISE BEE» презентувало посібник особливого формату – візуальний гід по Конституції України. Розробку найлаконічнішого і водночас наймісткішого видання реалізувало агентство візуальних комунікацій «Top Lead». Спеціалізація колективу авторів позитивно вплинула на зовнішній вигляд і структуру книжки. Автори не стали боротися з так званим «кліповим» мисленням підростаючого покоління і створили максимально пристосований до потреб дитини посібник. Оцінити належно цю візуальну перевагу зможуть і освітяни, адже кожну сторінку гіду можна використовувати як окремий слайд на уроках правознавства чи позашкільних заняттях.

Але здавалося, до чого тут інстаграм і немиті тарілки? А до того, що автори не ставили за мету детальне вивчення закону, ухваленого 28 червня 1996 року. Натомість читач отримує такий собі екстракт конституційних статей кишенькового формату зі зручним поп-культурним інтерфейсом, що дає потужний поштовх до подальшого обговорення та ознайомлення з документом.

Чи можуть батьки читати мою переписку? А змушувати мене мити за собою посуд? З якого віку я можу самостійно звалити у подорож? Де знаходиться APP STORE держави? Коли можна зайнятися сексом? На ці та багато інших питань, що насправді цікавлять більшість підлітків автори шукають відповіді в головному документі держави. І (спойлер!) знаходять їх.

Заборони, обов’язки, права та гарантії дбайливо структуровано, зрозуміло прописано і красиво подано. Не хочеться виконувати хатні справи, терпіти образи вчительки чи платити за скачування контенту? З усіма наслідками можливих дій допоможе розібратися Конституція. Добре, що тепер до неї є справді норм візуальний гід.

* Книжка – серед переможців рейтингу Топ БараБуки 2021.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар