Найкращий учитель країни викладає укрмову й укрліт


Напередодні Дня вчителя уп’яте вибрали найкращого вчителя України – визначили переможця премії Global Teacher Prize Ukraine, що відома у світі як «Нобелівка для вчителів». Ним став Артур Пройдаков із Києва. Переможець отримає 300 тисяч гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації освітніх проєктів від організатора премії – громадської спілки «Освіторія».

Артур Пройдаков викладає українську мову та літературу. Під його менторством школярі складають ЗНО на 190+ балів, вже після першого року в університеті знаходять роботу в SMM або копірайтингу та мимоволі закохуються в сучасну українську літературу, – пише «Освіторія». Мрія педагога, який сам родом із Луганщини, – побудувати культурний міст між людьми із Заходу та Сходу України за допомогою подорожей. Він переконаний, що завдяки стиранню бар’єрів між українцями буде легше протидіяти інформаційній війні.

Нагадаємо, що два роки тому, у 2019 році, найкращою вчителькою року стала також «мовниця» – Наталя Кідалова з Мелітополя, що викладає англійську мову, українську мову і літературу.

«Гасло «Вчителі важливі» не є просто хештегом, не є просто реченням чи словосполученням, а це є реалія сучасної України, і ці слова повинні бути девізом для кожного освітянина в усій державі. За п’ять років, що існує премія, змінилося саме поняття «вчитель». Сьогодні вчитель в авангарді всіх змін, які відбуваються в державі.

Артур Пройдаков. Фото: Освіторія

Артур Пройдаков виборов перемогу серед трьох тисяч претендентів з усіх регіонів країни. Також цього року рекордна кількість українців подякувала своїм педагогам – 1870 освітян отримали номінації від вдячних учнів та батьків.

«Ми створили величезну спільноту освітян-однодумців. Вчителів Global Teacher Prize Ukraine вже майже 13 тисяч! Лише той учитель, якого поважає суспільство, який має гідні умови праці та право голосу, зможе виховати успішну націю. Саме тому Вчитель – найголовніша точка докладання зусиль, яка надасть Україні найбільшого зросту!» – зазначила засновниця премії, голова громадської спілки «Овіторія» Зоя Литвин.

Мета національної премії Global Teacher Prize Ukraine – підняти престиж учительської професії та привернути увагу суспільства до ролі вчителя. У святковий день на честь українських педагогів задзвонили дзвони Святої Софії, а на церемонії для них виступали ONUKA, Руслана, Джамала, Таяна та GoA. Кульмінацією стало видовищне оголошення переможця: його ім’я з’явилося під час лазерного шоу на будівлі бібліотеки Вернадського. У цей же день біля сцени відкрилася фотовиставка з архівними фото, присвячена традиції української школи.

Джерело: osvitoria.media.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар