МАРЧЕНКО Наталя | Дослідники


Старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень НБУВ, провідний бібліограф НБУ для дітей, кандидат історичних наук, дослідниця дитячої літератури, автор-координатор інтернет-ресурсу «КЛЮЧ».

Навчалася на філологічному факультеті КДУ імені Т. Шевченка, де й почала писати перші розвідки на тему літератури для дітей. Згодом викладала українську та зарубіжну літератури, працювала редактором відділу зарубіжної літератури в одному з часописів «Педагогічної преси», паралельно – в Лабораторії експериментальної педагогіки та педагогічних інновацій. Захистила історико-книгознавчу дисертацію «Видання для дітей в Україні 1917–1923 рр.: історіографія, джерела, типологія». Нині досліджує соціокультурні стереотипи в біографіці для дітей, біографію та автобіографію дитинства в Інституті біографічних досліджень НБУВ, а також збирає та систематизує для Українського національного біографічного архіву матеріали щодо письменників, які пишуть для дітей.

Переконана, що «лише література для дітей насправді змінює людство, бо це і є найбільш специфічно людська форма передачі досвіду».

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: