Наука БараБуки: на практиці про те, як писати й редагувати дитячу літературу


«BaraBooka. Простір української дитячої книги» проведе воркшопи для авторів і редакторів дитячих і підліткових книжок. «Наука БараБуки» відкриє секрети дитячих і підліткових текстів для письменників-початківців і тих, хто вже має досвід написання дитліту. Також допоможе редакторам дитячої літератури виявляти й оминати «проблемні місця» в рукописах. Зареєструватися на курс можна за формою https://goo.gl/forms/mXz1HYvNOTAcGVdJ2

«“BaraBooka” від дня заснування ставила за мету дати простір та інструменти для росту та вдосконалення вітчизняної дитячої та підліткової літератури, – зазначає керівниця проекту Тетяна СТУС. – Почали ми з численних розповідей про українських авторів, ілюстраторів та видавців, із налагодження комунікації між ними й читачами. Тепер настав час зосередитися й на якості літпроцесу».

«Науку БараБуки» – серію воркшопів про те, як писати й удосконалювати літературу для дітей і підлітків, – розробили редакторки Простору Української Дитячої Книги «БараБука», методистки Малої академії наук України, багаторічні учасниці журі книжкових рейтингів, літературні критикині, авторки книжок для дітей і підлітків Таня Стус, Анна Третяк, Галина Ткачук, Ольга Купріян і Анастасія Музиченко.

«Готуючи програму курсу, ми хотіли передати досвід, який здобули за роки існування проекту “BaraBooka”, – розповідає головна редакторка сайту Анна ТРЕТЯК. – Ми написали сотні рецензій і десятки оглядів, прочитали тисячі книжок і виписали багато сторінок із прикладами, як не треба робити в дитячих книжках».

Про що «Наука БараБуки»?

  • про те, на що звернути увагу, коли пишеш тексти для дітей і підлітків;
  • про структуру художнього твору, його мову, персонажів – як враховувати вік читачів;
  • про те, яких помилок можна і варто уникати, якщо ви пишете в ХХІ столітті;
  • про те, як редагувати свої та чужі тексти;
  • про те, що робити, коли є готовий рукопис і хочеться його видати.

Велику роль розробниці курсу відвели практичним заняттям і розбору популярних помилок у дитячих і підліткових книжках.

Під час лекцій і практичних занять вас не вчитимуть писати книжки для дітей за шаблонами – це неможливо. Але покажуть, на що звернути увагу, коли працюєш із дитячою або підлітковою книжкою. Також лекторки, які мають багато практичного досвіду у сфері дитячої книги, допоможуть помічати хиби до того, як їх помітять критики.

«Ми не станемо переконувати вас, що писати книжки для дітей і підлітків легко. Бо це не так :). Але якщо ви вже вибрали для себе шлях дитячого (-ї) автора (-ки), ми зробимо все можливе, щоб ви почувалися впевнено й знали про всі “підводні камені” цієї справи», – каже письменниця й головна редакторка серії «Читальня» Галина ТКАЧУК.

Для кого цей курс?

  • 21 квітня – для авторів та авторок дитячих і підліткових текстів початкового та середнього рівня. Окремі лекції можуть зацікавити й досвідчених письменників/ць.
  • 9 червня – для редакторів і редакторок дитячих і підліткових текстів із досвідом роботи з дитячими виданнями. Заохочуємо готувати багато запитань та бути готовими до обміну практикою, обговоримо разом складні випадки.

Зверніть увагу! Курс розроблено спеціально для тих, хто працює у сфері дитячої книги. Авторам і редакторам «дорослих» книжок можна пошукати щось у наших партнерів із LITOSVITA 😉

Хто навчатиме?

Тетяна СТУС, письменниця, керівниця проекту «BaraBooka», провідниця численних видавничих проектів у сфері дитячої книги, сертифікована дитяча психологиня, часом – літературна агентка.

Анна ТРЕТЯК, головна редакторка сайту «BaraBooka», кураторка й консультантка видавничих проектів для дітей у напрямі нон-фікшн, дослідниця дитячої літератури.

Галина ТКАЧУК, письменниця, головна редакторка проекту «Читальня», кураторка і тренерка дитячих літературних гуртків.

Валентина ВЗДУЛЬСЬКА, письменниця, редакторка й упорядниця дитячих і підліткових видань, співзасновниця проекту «Казкарка».

Катерина ПЕРКОНОС, головна редакторка видавництва «Mamino», досвідчена літературна редакторка в галузі дитячої книги.

Юлія ПІДМОГИЛЬНА, літературна редакторка дитячих і підліткових видань провідних українських видавництв.

Умови участі

Для участі у воркшопі слід зареєструватися за формою, обов’язково вказавши, автор/ка Ви чи редактор/ка. Оргвнесок за один воркшоп – 700 грн (сюди входять кава/чай, печиво). Також можна вибірково записатися на лекцію Тетяни Стус про письменницькі секрети й лайфхаки для тих, у кого є готовий рукопис. Оргвнесок за одну лекцію – 250 грн.


Місце проведення: Національний музей Тараса Шевченка (Київ, бул. Шевченка, 12).

Дати проведення: 21 квітня (курс для авторів) 9 червня (курс для редакторів).

Організатор: BaraBooka. Простір української дитячої книги.

Партнери: Мала академія наук України, Національний музей імені Тараса Шевченка.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар