Шкільна наука важлива, цікава, але інколи ох яка непроста. Непростою вона стає тоді, коли втрачається інтерес або розуміння предмету. І це може трапитися на будь-якому етапі навчання, тому батькам слід пильнувати, аби вчасно зреагувати, пояснити й підказати дитині альтернативу підручникам – книжки-помічники. Такими помічниками можуть бути науково-популярні видання. Для початкових класів корисним буде «Географічний атлас світу» харківського видавництва «Віват».
«Коли ми дивимось у ясне нічне небо, то бачимо блискучі крапки – зірки. Вони здаються нам маленькими, оскільки розташовані дуже далеко від нашої планети»
Це видання вміщує знання про явища і предмети, які починають вивчати вже у другому класі на уроці природознавства. Про зміну дня і ночі, рух планети навколо Сонця та зміни в природі, які при цьому відбуваються, про колообіг води і взагалі воду в природі, про зірки і сузір’я, частини світу тощо. Ми, дорослі, рідко дивимося на зірки і ще рідше думаємо про рух нашої планети, адже для нас ці речі очевидні. Проте для дитини вони космічно далекі та незрозумілі. Географічний атлас містить схеми та малюнки, які допоможуть уявити будову Землі та Сонячної системи, добовий рух Землі, форми земної поверхні, розташування океанів та континентів, а також тексти, які зможуть зацікавити і пояснити природні явища на Землі, в океані чи під землею.
Читайте також: Зоосвіт для чомучокІнформацію про континенти подано вичерпно, близько до енциклопедичного викладу, проте дещо спрощено, адже цільова аудиторія – діти, які лише починають знайомство зі світом. До кожного материка подано фізичну карту, а також карти зі вказаними природними зонами. Текст містить інформацію про розташування, клімат, гори, води й острови. Кожен материк представлений своєю флорою та фауною. Тварини, рослини та комахи намалювала Ірина Зарубіна. Яскраві акварельні натуралістичні малюнки художниці дають змогу поринути в атмосферу справжньої міжконтинентальної подорожі.
Протягом усієї подорожі читачів супроводжують мальовані чоловічки, які ставлять запитання або ж дають тематичні завдання. Наприклад, знайти на мапі місце, де ви живете, або пригадати відомих вам тварин океану. Мальовані чоловічки та кумедні звірятка поруч із натуралістичними надають енциклопедичному виданню грайливого настрою.
За структурою та поданою інформацією «Географічний атлас світу» видавництва «Віват» дещо нагадує улюблений багатьма батьками з дитинства жовтий підручник із дітьми на обкладинці «Світ і людина» 1985–1988 років, підготовлений об’єднанням «Картографія». Віватівський атлас узяв на озброєння цікаві й необхідні теми, що містилися в популярному радянському виданні, додавши актуальні та новітні знання на тему енергозбереження та альтернативних джерел енергії. Читачі дізнаються, в яких частинах світу виробляється сонячна та геотермальна енергія, енергія вітру та води, а також яким чином, які переваги і вади альтернативних способів отримання енергії.
Читайте також: Книжки-помічники в навчанні: від астрономії до хімії
Наостанок читачі вирушать в історичну подорож, під час якої дізнаються про великі географічні відкриття, дослідження та мандрівників, які їх здійснили.
«Географічний атлас світу» – безумовно корисна й захоплива книжка для дошкільнят і молодших школярів. Видання виконано поліграфічно якісно, у великому форматі, на цупкому папері, у твердій палітурці, тож слугуватиме довго. І навіть якщо з часом ваш читачик втомиться від мандрівок континентами, пізніше він ще не один раз розгорне сторінки атласу, бо ж хто не любить подорожувати, пізнаючи світ? 😉