Не забути ВСЬОГО


«Вони забули все, геть усе!» – розпачливо лунає учительський крик по всій країні на початку вересня.

«Ні, це неправда! – обурено виправдовуються учні. – Ми не забули ВСЬОГО, ми просто МАЙЖЕ нічого не пам’ятаємо».

Не допустімо такого цієї осені! Тільки для вас тільки від підліткової редакції БараБуки «Написатор» фірмові лайфгаки – як не втратити своїх мовних та літературних суперсил на літніх канікулах.


Аудіокнижки + скорочені версії

Скоро літні канікули, а це означає, що бажано прочитати всі книжки з української та зарубіжної літератури й не забути, як писати. Тому я можу сказати, як це зробити. Ну, звісно, читати книжки ми не будемо, я ж не зануда. Для початку нам потрібна нотатка на телефоні, назвемо її «Тонна роботи на літо». Далі складаємо список книжок, що повинні бути в нашій голові до кінця літа, гуглимо всі книжки, дописуючи в кінці «аудіо книга», копіюємо посилання та вставляємо в нашу нотатку, слухаємо аудіокниги по пів години в день. Є ще один спосіб: якщо книжка нудна, надто довга, її неможливо читати та дуже легко забути, ми читаємо скорочену версію та аналіз твору, цього буде достатньо, щоб вловити суть та показати, що ти не гуляв все літо, а припустимо, просто дещо забув… А якщо хочеш не забути правопис, то достатньо показати, який ти розумний, шукаючи кожен день по одній помилці в написанні слів, які ти бачиш навколо. А якщо тобі лінь, публікуй пости в соцмережах, там ти неправильно точно не напишеш.

Поліна Ільховська


Як не забути правила правопису на літніх канікулах?

Це є дуже важка та майже непосильна задача, що вимагає багато зусиль та концентрації впродовж трьох місяців! Є кілька способів не забути правила правопису. Перший – це взяти якого-небудь відмінника та розпитати його перед початком нового навчального року. Але є ризик – відмінник може перестати бути відмінником до кінця канікул, тому в такій важливій місії нікому довіряти не можна. Другий варіант полягає в тому, щоб найняти кухаря, що буде готувати вам круасани з гаданнями, але замість гадань ви будете читати правила правопису кожного сніданку свого літа. Також можете вичитувати з підручника м’якій іграшці своєї сестри чи братика (ви ж уже дорослі та м’яких іграшок не маєте, правильно?), дуже дієвий спосіб. Сподіваюся, я хоча б чимось вам допоміг, і ви з нудьги досі дихаєте над цими підручниками в середині листопада.

Олесь Фидасюк


Як полюбити українську літературу із шкільної програми за літні канікули?

Насправді це набагато простіше, ніж тобі здається: просто береш комп’ютер, і всі дозволені тобі півтори години на добу читаєш в ньому шкільну програму.

Для більшої ефективності радять видалити всі ігри та соцмережі з твого ґаджета. Тобі знадобиться лише браузер, в якому ти будеш читати, і мейл, через який звітуватимеш батькам про прочитані тексти, виконуючи тести та пишучи твори за ними.

Добре-добре, все, жартую. Не треба ту шкільну програму любити, подобається – чудово, не подобається – прекрасно, і що далі? Коротше, знайди книжку, яку хочеш почитати, і читай її.

Ганна Губарець


Як дізнатися багато цікавого з історії української літератури на літніх канікулах?

Я впевнений, кожен із вас хоча б раз замислювався над цим «популярним» питанням. Я, Геннадій Цікавофактович, як професор у галузі цікавих фактів і історії української літератури можу вам дати кілька порад:

1. Звичайно, найлегший та найбільш розповсюджений спосіб – це машина часу. Головне знати, до кого з поетів та письменників України ви хочете завітати. Коли ви оберете потрібну особу, зателефонуйте моїй асистентці, яка допоможе з вибором часу (ви ж не хочете доглядати за дворічним Шевченком, правда?) Тепер, коли найважливіший етап пройдено, справа залишається за малим. Просто на повен голос заспівайте Гімн переміщення у часі, з яким вам великодушно допоміг величний професор Геннадій Цікавофактович. До речі, цей гімн був написаний мною! Отже, читайте це при повному місяці, на дереві, яке має більше ніж 23, але менше ніж 54 гілок, сидячи на 13 гілці зліва:

О, дякую тобі, ВЕЛИКИЙ Геннадію Цікавофактовичу!

(Повторити тричі, звертаючи увагу на слово, виділене капслоком).

Я не зміг би без твоєї допомоги впоратися з цим надокучливим питанням,

Я обіцяю тепер завжди ходити на ваші супер-пупер пречудові лекції.

Але зараз я вимушений покинути вас, аби здобутими знаннями стати хоч трішечки ближчим до вас, адже звичайно, до вас, розумника мені далеко.

Потім, після прочитання цього ШЕДЕВРУ, ви маєте помітити ворону, яка двічі каркне, прослідкуйте за нею. Та коли вона сяде біля дупла, залазьте в нього. Наступного ранку ви будете в потрібному місці.

Р.S.: Я не несу відповідальності за те, як ви збираєтеся повертатися в наш час. Мої розробки ще не дійшли до цього.

P.P.S.: Це розраховано на те, що ви самі зможете познайомитися з обраним вами автором та дізнатися сті-і-і-ільки цікавих фактів, що кожна вчителька української літератури вам буде заздрити.

2. Якщо ви очікували другий пункт, я вас розчарую. Його не буде, адже перший пункт ідеальний. Дякую за увагу.

Влада Бєлова


Як прочитати всі книжки зі списку літератури на літніх канікулах?

Звичайно, можна сісти за стіл, обкластися книгами і читати, але навіщо, якщо можна піти купатися і не мучитися? Але, щоб не мучитися, можна:

1. Змайструвати фото-читач (машину, що буде читати і перевертати сторінки).

2. Зачинити кімнату (щоб батьки не зайшли і не побачили, що ти не читаєш).

3. Іди і купайся на озері, а батьки будуть думати що ти читаєш у кімнаті.

Марія Самборська

*

1. Треба прийти в бібліотеку і взяти всі книжки, які задали на літо. (Таким чином ми зможемо їх усі прочитати).

2. Якщо не подобається книга, то не читай її, а потім спитаєш у відмінника.

3. Якщо ти ну дуже не хочеш читати книгу, то знайди всі можливі тести і відповіді на них в інтернеті по книзі.

4. Старайся читати більше книжок, тому вірогідність багатьох прочитаних зі списку на літо буде велика.

5. Ще є один варіант, якщо дуже занятий і не хочеш читати сам, то можна знайти в інтернеті аудіокниги.

6. Щоб прочитати всі книги за літо, треба поставити собі за план, що кожен день читатимеш хоча б 10 хвилин.

7. Якщо тобі нудно читати самотужки, то можна влаштувати клуб любителів книжок і зустрічатись там з однокласниками: усі грають в ігри, а одна людина читає вголос, і так можна мінятися.

8. Можна ще поскачувати всі літні книги на електронну книгу, і коли будеш на відпочинку, не доведеться брати багато важких паперових книжок.

9. Коли будете брати в бібліотеці якусь книгу на літо, попросіть бібліотекаря пригрозити вам забороною брати книги, якщо ти не прочитаєш взяту книгу за тиждень.

10. Щоб книга була цікава, можна, прочитавши один розділ, малювати до нього малюнок, таким чином може вийти цілий комікс!

Марія Оземко


Як покращити на літніх канікулах своє вміння писати шкільні твори?

Цим питанням не цікавиться майже ніхто, але ось топ-5 ідей, як це можна зробити:

1. Кожного дня потрібно приходити до бібліотеки о 16:00, саме в цей час там з’являються книги, які допоможуть вам у цьому.

2. Поки ви допомагаєте бабусі варити компот, відчуйте себе сценаристом та опишіть почуття інгредієнтів, влаштуйте міні-серіал на вашій кухні.

3. Спускаючись у підвал по варення, думайте, що ви – головний герой-детектив, який розслідує зникнення самотньої банки варення…

4. *Тут може бути ваша ідея*

5. А цей пункт, щоб потягнути ваш час, та маленьке місце для тих, кому лінь думати.

Варвара Берестовська


Як поповнити свій словниковий запас на літніх канікулах?

О’кей. Ти вирішив(ла) розширити свій словниковий запас. Ну то бери словник. ЩО??! Ні? Ти що, ледар? Не люблю таких. Тоді ця стаття не для тебе. НЕ ДИВИСЬ! ІДИ ГЕТЬ!!! Усе ще хочеш? Гаразд, я поділюся лайфгаком. Візьми словник. Читай, виріж чи випиши з нього усі слова. Псст! Ти ледар? Іди геть. Зроби постер. Приклей на спину того, хто за партою перед тобою. І навіть вчити не треба.

P.S.: Горе тобі, якщо він піде у туалет. Ану стій! Я щойно щось розповів. Ах ти винюхувач. Ну все, кінець. ї

А ще можна грати у зламаний телефон і задавати складні словникові слова. Якщо наприкінці вийде якесь негарне слово – твоя проблема. Стій! Ти все ще тут?! Мовчу…

Георгій Благовещенський


Як полюбити українську літературу на літніх канікулах?

По-перше, її треба зненавидіти, інакше навіщо тоді вам цей допис?

Після першої дії вам обов’язково треба прочитати усю літературу від 1 до 3 класу.

Потім спалити, викинути, підірвати чи віддати усі підручники з математики, алгебри, географії та англійської мови.

Третя дія – поїхати за кордон в Америку, а якщо ти там, то в Японію.

Зрештою, пограбувати банк, почистити зуби собаці, з’їсти слона і зробити канапку з бегемота.

Але є ще дві дії. Перша – це виламати стіну за допомогою палок довжиною один метр, а товщиною 0,5 сантиметра.

Усе, тепер ви – фанат української літератури.

Іван Фидасюк

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар