Немовлятами радять показувати чорно-білі ілюстрації


Які іграшки й книжки мають оточувати дитину з найперших місяців життя? Ці питання не раз ставлять собі молоді батьки й ті, які ще тільки чекають на малюка. Дослідники стверджують, що ідеальні іграшки та книжки для немовлят місять усього два кольори – чорний і білий. Про це йдеться у статті Христини Валько на сайті «ВСЛ».

Фахівці галузі раннього розвитку дитини і педіатри в усьому світі дійшли висновку, що в перші місяці життя батькам слід приділяти увагу стимуляції зору дитини. Адже бажання малюка досліджувати навколишній світ нерозривно пов’язане з розвитком зору. Однак сітківка новонародженого ще не повністю розвинена: «палички», які чутливі до слабкого світла, працюють краще, ніж «колбочки» (клітини, які бачать кольори на яскравому світлі). В результаті малюк найлегше розпізнає і сприймає чорний і білий кольори, цікавість до цих контрастів не згасає протягом першого півріччя життя малятка. Інші ж кольори (такі популярні у соціумі, як «принцесовий рожевий» та «лицарський блакитний») очі дитини при такому контрастному режимі інтерпретують як відтінки сірого.

Тому все ж для найефективнішої стимуляції зору новонародженого найкраще підходять іграшки з максимальною контрастністю, тобто чорно-білі. При стимуляції сітківки дитини такими іграшками, орнаментами, книжками в його мозок надходять максимально сильні сигнали, які сприяють розвитку зорового нерва і зорових відділів мозку, стимулюють встановлення зв’язків між нейронами мозку, збільшують концентрацію уваги малюків, прокидають їхню природну цікавість і допомагають заспокоїтися в періоди перезбудження.

Науковцями доведено, що дитина, оточення якої візуально збагачене предметами чорно-білого кольору, більш спокійна і уважна під час періодів своєї активності, ніж дитина, позбавлена такої зорової стимуляції. Поступово зір малюка починає поліпшуватися, і до 4 місяців він уже здатний розрізняти інші яскраві кольори: жовтий, синій, червоний і зелений. При цьому контрастність іграшок не перестає грати важливу роль у процесі стимуляції зору дитини.

Джерело: starylev.com.ua.

Читайте також: Як виховати в дитині читача: поради для батьків

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар