Нікуліна Анастасія | Письменники
Народилася та мешкає у Львові. Руйнує стереотипи про типових панянок-львів’янок: не любить каву (хоча від шоколаду не планує відмовлятися). Закінчила гімназію з поглибленим вивченням англійської мови та українознавства та факультет міжнародних відносин Львівського національного університету ім. І. Франка. Проте роботу обрала не за фахом, а ближче до душі. Сьогодні працює копірайтеркою, але планує зробити творчість професією і працювати лише з книжками.
Перший роман написала у 2013 році, він у вигляді п’єси став переможцем «Коронації слова» у 2016 році. У тому ж році почала друкуватися у збірках серії про Львів – 10 оповідань від десяти авторок, «Львів. Пані. Панянки». Книжки: «Дім, у котрому заблукав час» (2017, у співаторстві з В. Гранецькою та М. Однорог), «Сіль для моря, або Білий Кит» (2017), «Все буде добре» (2018, у співавторстві з О. Бакуліним), «Зграя» (2018).
«Сіль для моря» здобула міжнародну українсько-німецьку літературну премію імені Олеся Гончара 2018 року в номінації «Проза» та відзнаку «Найкраща книга для підлітків» за підсумками року премії «Глиняний кіт – 2018». Повість «Зграя» потрапила в довгий список премії «Книга року BBC – 2018».
З дитинства грає у футбол, постійно читає, веде блог в інстаграмі @innspirit. «П’ю зелений чай літрами. Обожнюю подорожі, море, гори, грози, бургери, Pringles Original та шоколад “Milka”, бо він завжди молочний, – розповідає Анастасія БараБуці. – Феячу під настрій щось смачне на кухні (дуже смачне, дуже під настрій). Страшенно не люблю прибирання, хоча за знаком зодіаку Діви – мала би!».
Книжку «Зграя» про львіських трейсерів написала «з життя», оскільки й сама колись захоплювалася паркуром: «Коли тобі вісімнадцять, ти можеш змінити себе та цей світ, – переконана письменниця. – У тебе ще немає багажу обов’язків, стереотипів та обмежень, ти готовий ризикувати, пробувати нове, заводити друзів і створювати найкращі спогади. У вісімнадцять у мене було багато класних захоплень і тепер я пишу про них книжки :)».
Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»