#Нове_читання: ідеальна бібліотека

Автор: Написатор


Після роздумів про те, яким чином можна організувати викладання літератури у школі, юні учасниці старшої групи літгуртка «Написатор» узялися за ідеї для бібліотек. Справедливості заради маємо зауважити, що чимало подібних ідей уже успішно втілено в різних українських бібліотеках, до того ж, десь – це чудові нововведення, а десь – давні традиції. Тому, дорогі бібліотекарі, якщо, читаючи про ідеальну бібліотеку в уявленні наших авторок, ви упізнали своє місце роботи і хочете поділитися своїм досвідом у нашому Просторі української дитячої книги – чекаємо на ваші дописи. А всіх решта читачів запрошуємо відвідати подумки ідеальну бібліотеку, якою її уявляють наші юні дописувачки Анна Полегенько, Олеся Ремізова та Аліса Перемітчик.

***

Для мене ідеальна бібліотека – це як паралельний світ.

Щоб багато людей приходили сюди, бібліотекарі мають із повагою ставитися до читачів. А щоб було цікавіше, для маленьких читачів можна придумати смішні ніки (наприклад: Білка, Лисичка, Єдиноріжка).

Також у бібліотеці можна створити читацький клуб або навіть два. Перший – для дітей, там можна буде влаштовувати чаювання з пундиками, обговорювати та ділитись враженнями про книжки, грати в різні ігри. А другий – для дорослих, де можна буде випити філіжанку кави й обговорювати якісь детективні романи. Або новини у світі.

А на канікулах, щоб не сумувати, влаштовувати тижні читання, тиждень ігор тощо.

А ще у бібліотеках варто проводити затишні посиденьки з авторами, а також презентації книжок. Ось так!

Анна Полегенько

***

Як я уявляю ідеальну бібліотеку? По-перше, там має бути чисто, світло, тепло, вікна. Багато.

Багато книжок, які не пахнуть затхлістю.

Читацький зал і чисте приміщення – це те, що потрібно для шикарної бібліотеки.

Іще має бути кімната у грецькому стилі для відпочинку. Поряд може бути музей із різними книжками.

Має бути просторо, чисто та прекрасно. Гарно було б, якби бібліотека працювала із 9:00 до 19:00.

До речі, там мають бути категорії: для 6-річних чи для 20-річних, жіноче та чоловіче.

Ось так вона має виглядати.

Олеся Ремізова

***

Бібліотека Арсеналу Ідей

На мою думку, гарна бібліотека має бути затишною і сучасною. Наприклад, дуже простора, у вінтажних тонах, зі столом, за яким сидить бібліотекар у костюмі казкового персонажа.

На лептопі є спеціальна програма, де можна ввести назву книжки й отримати результат – є вона в бібліотеці, ні чи її хтось узяв, як сильно подобається вона читачам, їхні відгуки та інша інформація.

Відвідувачі бібліотеки могли б писати рецензії на книжки чи малювати ілюстрації. Це все публікували би у блозі biblioteka_readers. Також у блозі та на спеціальному стелажі виставляли б топ-5 книг, які подобаються читачам.

У бібліотеці було б затишне місце – камін, де подавали б тепле какао.

Ще були б тематичні куточки у стилі книг. Вітальня Грифіндору з Гогвордсу чи домівка гобіта – це чудові ідеї.

Щовівторка був би літгурток, раз на два тижні приходив би письменник. Кожні п’ять тижнів були б вистави за класичними книжками. Також відвідувачі могли б читати свої твори на літгуртку.

Було би дві черги: до бібліотекарів та до лептопу самообслуговування.

А наостанок я би пропонувала завести в бібліотеці живу сову!!!)))

Аліса Перемітчик

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар