Новий «том» татусевих казок

Автор: БараБука


На телеканалі «ПЛЮСПЛЮС» стартує прем’єра нового сезону популярної телепрограми «Казка з татом. Пригоди в країні ПЛЮСПЛЮС». Це буде 11 серій, упродовж яких головні герої каналу – Квадрик, Трикутя й Кружко – стикатимуться з різними життєвими ситуаціями в чарівному світі ПЛЮСПЛЮС. Нові «Казки з татом» показуватимуть у будні о 19:00. Начитуватимуть казки, як і раніше, відомі в українському шоу-бізі чоловіки – телеведучі Анатолій Анатоліч та Юрій Горбунов, шоумен Євген Кошовий та інші.

Презентація третього сезону відбулася 5 березня у стінах Новопечерської школи. Головна його відмінність від попередніх сезонів – унікальність як текстів, так і анімації. Адже якщо раніше творці програми намагалися добирати до кожної серії котрусь із сучасних книжок від українських видавців, то тепер і тексти, й ілюстрації – цілковито робота телеканалу. Авторами казок стали Антон Сіяника та Марина Куцик-Герасименко, аніматором – арт-директор каналу Євген Катихін, відомий за роботою над серіалом і книжкою «Це наше і це твоє». За словами генеральної продюсерки каналу Іванни Найди, до створення історій команда «Казки з татом» підійшла дуже відповідально. Тексти по кілька разів переписуються, щоразу узгоджуються з психологом проекту Світланою Ройз. «Ми дуже старалися, щоб у дитини не виникло дисбалансу між формами та поведінкою героїв. Впевнена, маленьким українцям буде цікаво за ними спостерігати, окрім того вони знайдуть багато цікавого й корисного в цих мультфільмах. Адже проблеми в наших героїв такі ж, як і в кожної дитини», – зазначила Іванна Найда.

плюсплюс1

Генеральний продюсер каналу Іванна Найда

плюсплюс2

Арт-директор каналу Едуард Катихін

Характери головних героїв казок Квадрика, Трикуті й Кружка прописано за рекомендаціями Світлани Ройз – так, щоб вони відповідали законам психогеометрії й щоб кожна дитина могла асоціювати себе з одним із персонажів. Трикутя активна й упевнена у собі, любить усе нове; Квадрик – консерватор; Кружко – емоційний, усе приймає близько до серця й завжди намагається згладжувати гострі кути. «Так склалося, що зазвичай телевізор заміняє дитині батьків. А так бути не повинно. Тому наша спільна робота з каналом “ПЛЮСПЛЮС” націлена на те, щоб об’єднати сім’ю, щоби батьки більше часу проводили зі своїми дітьми. Дуже важливо, в який спосіб. Коли батько читає дитині казку, він потрапляє в її світ, співпереживає з нею події в казці, а отже дитина почувається захищеною», – переконана Світлана Ройз.

плюсплюс3

Сімейний психолог Світлана Ройз

Наразі проект існуватиме лише у вигляді анімованих роликів, які можна переглядати на сайті телеканалу. Як повідомила БараБуці Іванна Найда, окремою книжкою «Казки з татом» не видаватимуться. Чи буде команда «ПЛЮСПЛЮС» співпрацювати з українськими видавцями – поки що під питанням (на сьогодні вийшло 70 випусків програми за книжками українських видавництв, більшість із них – тексти сучасних письменників, частина – народні казки). Адже, як пояснила Найда, для того, щоб книжка стала мультфільмом, потрібні не лише якісні короткі тексти, що піддаються начитці в ефірі, але й виразні ілюстрації. До того ж, малюнків має бути багато. «Ми стикнулися з тим, що просто не набиралося достатньо казок, придатних для анімації. Досить важко було закінчити вже другий сезон “Казок із татом”, – зізналася Іванна Найда. – На жаль, у нас є кілька казок, де рівень ілюстрацій уже трошки нижчий, ми мусили піти на це, щоб завершити сезон».

Отож, українським видавцям, щоб їхні книжки знову потрапили на екран дитячого телеканалу, слід подбати, крім усього, й про якість та кількість ілюстрацій. Адже ніщо так не популяризує дитячу книжку й читання, як екранізація.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар